Pozyskiwanie talentów

“Efekt Traffita”, czyli jak zmienia się życie rekrutera

2 Mins read

Każdy, kto zacznie pracować z Traffitem będzie zastanawiać się, jak mógł wcześniej pracować bez niego. Nazywamy to “efektem Traffita” 🙂 Co się zmienia, kiedy rekruter wprowadza go do swojej codziennej pracy?

 

Oszczędność czasu

Rekruter nie musi już pisać spersonalizowanej wiadomości do każdego kandydata –  w Traffit może utworzyć nieograniczona liczbę szablonów, a następnie korzystać z nich w korespondencji z kandydatami. Może też utworzyć automatyczne powiadomienia, wysyłane np. po złożeniu aplikacji czy po odrzuceniu kandydata z procesu.

Dzięki Traffitowi nie musi już też analizować profilu każdego kandydata i tworzyć o nim długich notatek – z CV-ki importujemy najważniejsze informacje, a on może uzupełnić profil dodatkowymi tagami (słowami kluczowymi), z którymi kandydat ma być kojarzony:

search-traffit

Również nowi kandydaci praktycznie nie wymagają żadnej pracy – każda nowa aplikacja, niezależne od źródła (wysłana na skrzynkę mailową rekrutera czy wynikająca z uzupełnienia formularza aplikacyjnego) powoduje automatyczne utworzenie nowego rekordu oraz przypisanie go do trwającego procesu rekrutacyjnego. Rekrutacja jeszcze nigdy nie była tak prosta 🙂

 

Oszczędność pieniędzy

Sprawdź miesięczne koszty promocji swoich ogłoszeń rekrutacyjnych. Niezła sumka, co? 😉 A teraz wyobraź sobie, że nasz rekruter ma swoją – dużą i bogatą w różne dane – bazę kandydatów, od której zaczyna poszukiwania i zamiast tworzyć nową rekrutacje od zera, korzysta najpierw z własnych zasobów. Kiedy pozostali rekruterzy w jego firmie lub agencji również codziennie uzupełniają i aktualizują tą wspólną bazę kandydatów, z czasem pozwala ona ograniczyć do minimum poszukiwania kandydatów “na zewnątrz”.

 

Porządek

Wszyscy kandydaci – byli, aktualni i przyszli – w jednym miejscu. Jedna i własna baza wszystkich zgłoszeń z maila, formularzy rekrutacyjnych i byłych procesów. Baza, którą rekruter może uzupełniać również potencjalnymi kandydatami na których trafia – nawet przypadkiem – w codziennej pracy. Spędzając większość czasu na biznesowych portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn czy GoldenLine, jednym kliknięciem dodaje do bazy najciekawsze profile potencjalnych kandydatów. A gdy pojawia się idealna oferta dla któregoś z nich, Traffit sam go podpowiada i przypomina jego profil.

 

Analiza i raporty

Nasi użytkownicy już dawno usunęli kalkulator z biura! Nie muszą liczyć kandydatów, zgłoszeń czy aktywności poszczególnych rekruterów. Mogą skupić się na efektywnych zajęciach, a liczenie zostawili swojemu Traffitowi. Tyczy się to również skuteczności ofert pracy i serwisów, gdzie są one publikowane! W każdej chwili mogą wyeksportować dokładne statystyki kandydatów, rekrutacji i użytkowników.

 

Candidate experience

Żaden kandydat nie zgłasza się już z reklamacją, że nie dostał feedbacku. Kandydaci otrzymują informację zwrotną automatycznie i od razu po przeniesieniu ich na kolejny etap. Rekruterzy komunikują się z nimi mailowo i SMS-owo bezpośrednio z Traffita. A każda wiadomość mailowo wysyłana jest z ich skrzynki!

Brawo Traffit!

oie_8941236csyvju3

Masz jakieś pytania odnośnie Traffita? Zadaj je nam na czacie widocznym w prawym dolnym rogu ekranu – chętnie odpowiemy!

Chcesz przetestować Traffit? Zgłoś się do nas i otrzymaj dostęp do bezpłatnego 14-dniowego demo:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *