Pozyskiwanie talentów

Jak skrócić czas przeglądania CV?

3 Mins read
W naszej pracy większość czasu poświęcamy na rozmowy z klientami oraz dostarczanie usługi, która rozwiązuje problemy związane z codzienną pracą rekruterów. Jednym z pierwszych rozwiązań, jakie zaproponowaliśmy, były moduły pozwalające znacząco obniżyć koszty następnych rekrutacji dla tych samych klientów lub dla innych klientów na podobne stanowiska.

 

Problem spadającej jakości CV-ek

Następnym problemem, do którego rozwiązania nas zainspirowaliście, była spadająca jakość CV-ek, które otrzymujecie w prowadzonych rekrutacjach. Doskonale rozumiemy, że wynika to z sytuacji na rynku. Kandydaci wysyłają swoje aplikacje na wszystkie możliwe rekrutacje w nadziei, że do którejś zostaną zaproszeni.
Domyślamy się, ile razy w swoim życiu czytaliście CV, które kompletnie nie pasowało do żadnej prowadzonej przez Was dla klienta rekrutacji. Takie sytuacje zwiększają Wam tylko ilość pracy, co w branżach takich jak IT może być opłakane w skutkach. Dzisiaj w rekrutacji liczy się szybkość i efektywność działania, bo na wiele stanowisk jest mniej kandydatów niż ofert. Dlatego postanowiliśmy pomóc Wam w szybszym selekcjonowaniu i odrzucaniu niewartościowych aplikacji już na wstępnym etapie.

 

Automatyczna wstępna preselekcja kandydatów

Wiemy, że szukając kandydatów na określone stanowisko, macie wobec niego jasno sprecyzowane oczekiwania. Jeśli rekrutujecie osobę np. na stanowisko marketingowca, to chcecie, aby znał aktualnie używane narzędzia (np. Sotrender, Brand24, UserEngage, SalesManago czy Facebook Ads Manager). Chcesz również, aby ukończył kierunkowe studia oraz miał doświadczenie w branży. Aby Wam pomóc, nauczyliśmy nasz system czytać spływające CV-ki (formaty tekstowe i pdf), e-maile od kandydatów, listy motywacyjne oraz informacje, które udało Wam się zgromadzić na temat kandydata.
 rekrutacja
 

Jak działa automatyczna preselekcja kandydatów?

Podczas tworzenia rekrutacji w Trafficie, dodajecie do niej tagi (słowa kluczowe), na których Wam zależy, np. wymienione wyżej nazwy narzędzi, kierunki studiów oraz miejsca pracy. Następnie nasz system automatycznie analizuje każde spływające zgłoszenie oraz e-mail od kandydata i na podstawie oceny dopasowania kandydata do profilu buduje scoring. Następnie system sam układa kandydatów w kolejności od najbardziej atrakcyjnych do najmniej. Dzięki temu możecie zacząć rozmowy z najbardziej dopasowanymi kandydatami i nie tracić czasu na czytanie CV, które nie spełniają minimalnych kryteriów dopasowania.

 

Intuicyjna selekcja ręczna kandydatów

Następnym etapem jest wstępna ocena aplikacji, która odbywa się za pomocą funkcji znanej Wam zapewne z mediów społecznościowych lub z portali randkowych. System wyświetla profil kandydata z informacją na temat scoringu i daje możliwość kliknięcia Lubię/Nie lubię. Jest to niezwykle przydatne zwłaszcza w tych rekrutacjach, które wymagają szybkiego reagowania lub gdy np. klient zgłosił konkretne wymogi do kandydata. Następnie możecie wyróżnić najbardziej wartościowych kandydatów za pomocą “serduszka”, podobnie jak na Instagramie czy Tinderze. Tak, jak na Tinderze!
biznes
Możecie również zaprosić inne osoby do udziału w rekrutacji. Może to być klient, dla którego pracujecie, lub Wasz przełożony. Oni także mogą zaznaczyć, którzy kandydaci odpowiadają im najbardziej. Wszystkie “lajki” i “serduszka” zliczane są przez Traffit, dzięki czemu w szybki sposób możecie dokonać wyboru najlepszych kandydatów i zaprosić ich do kolejnego etapu rekrutacji.

 

Co z odrzuconymi kandydatami?

Kiedy już wiesz, że danych kandydatów nie zaprosisz do kolejnego etapu rekrutacji, możesz im wysłać zbiorowo spersonalizowaną wiadomość, informującą o tym, że tym razem im się nie udało, ale zatrzymasz ich CV, bo prowadzisz wiele rekrutacji i być może będą odpowiednimi kandydatami do którejś z nich.

Masz jakieś pytania odnośnie Traffita? Zadaj je nam na czacie widocznym w prawym dolnym rogu ekranu – chętnie odpowiemy!

Chcesz przetestować Traffit? Zgłoś się do nas i otrzymaj dostęp do bezpłatnego 14-dniowego demo:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *