Hot Rekrutacja

A gdyby tak system ATS sam znalazł dla Ciebie idealnego kandydata …

Czy pracujesz codziennie nad budowaniem własnej bazy kandydatów? Czy Twoja baza jest uporządkowana, a każdy kandydat opisany i otagowany? Czy każdy nowy projekt rekrutacyjny zaczynasz od przeszukania własnej bazy? 3 X NIE? Ten wpis jest w takim razie dla Ciebie!

Własna baza kandydatów to efekt codziennej pracy całego zespołu rekrutacyjnego. Jest to jednak praca, która przynosi wiele długofalowych korzyści. Oprócz aspektów ekonomicznych (zamiast publikować ogłoszenie na płatnych portalach, zaczynasz proces od przeszukania swojej listy kandydatów), jest też kwestia częściowej automatyzacji – a więc też usprawnienia i przyspieszenia poszukiwań idealnego kandydata. A kiedy już masz własną bazę, proponowanie kandydatów pomaga istotnie skrócić proces łączenia kandydatów z konkretnymi procesami.

Jak to działa w Traffit?

Tworząc nowy projekt rekrutacyjny, możesz określić jego tagi – słowa kluczowe, które są pożądane w kontekście idealnego kandydata na dane stanowisko. W efekcie, w zakładce Proponowani (znajdującej się w każdym projekcie) znajdziesz wszystkich kandydatów z Twojej bazy, którzy nie są przypisani do danego procesu i którzy są ułożeni według stopnia dopasowania do niego.

Dopasowanie kandydata liczone jest na podstawie 3 elementów: lokalizacji (która ma największą wagę dla systemu przy liczeniu dopasowania), tagów wymaganych i tagów dodatkowych. Tagi to miejsce, w którym możesz umieścić jedno lub więcej słów lub wyrażeń. Możesz je umieścić przy każdej rekrutacji. Następnie system zaczyna szukać tych słów na profilach wszystkich kandydatów w Twojej bazie. System sprawdza w tym celu:

– tagi na profilu kandydata,

– notatki na profilu kandydata (również te dotyczące etapu kandydata w rekrutacji),

– pozostałe dane z sekcji „Dane osobowe” kandydata,

– treść załączonych od profilu kandydata plików.

Kolejność nie jest przypadkowa! Wystąpienie pożądanego słowa kluczowego w tagach będzie dawało danemu kandydatowi wyższą ocenę, niż to samo słowo kluczowe u innego kandydata, jeśli wystąpi na jego profilu w treści załączonego CV.

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, czy chcesz zaprosić tego kandydata do procesu pokażemy Ci highlighty – czyli konkretne elementy na profilu kandydata, gdzie system odnalazł Twoje słowa kluczowe oraz kontekst, w jakim się tam pojawiły:

Kiedy proponowanie kandydatów naprawdę pomaga?

Aby proponowanie kandydatów przynosiło Ci najwięcej korzyści i usprawniało znacząco Twoją pracę, pamiętaj o kilku regułach:

  • Dodawaj tagi wymaganie i/lub tagi dodatkowe już na etapie tworzenia nowego projektu rekrutacyjnego. W ten sposób, zaraz po jego utworzeniu, w zakładce Proponowani znajdziesz gotową listę kandydatów z Twojej bazy. Kandydaci będą ułożeni według stopnia dopasowania.
  • Pamiętaj, aby zarówno na profilu kandydata oraz w danych rekrutacji dodać pole Lokalizacja, które pozwoli systemowi sprawnie proponować kandydatów. Takich, którzy nie tylko pasują do danego procesu pod kątem kwalifikacji, ale również znajdują się w podobnej lokalizacji. Informację, jak to zrobić, znajdziesz w naszej bazie wiedzy.
  • Pisząc notatki na profilach kandydatów staraj się, aby zawierały jak najwięcej słów kluczowych, z którymi chcesz, aby dany kandydat był kojarzony.
  • Dodawaj do kandydatów tagi. Im więcej informacji system ma o kandydacie widniejącym w Twojej bazie, tym lepiej może dopasować kandydatów do nowo otwieranych projektów rekrutacyjnych.
  • Na formularzach aplikacyjnych staraj się korzystać z pól o określonych wartościach, zamiast pól opisowych. Pola tekstowe mogą wpływać na większą ilość błędów i literówek. One zaś mogą przekreślać szanse kandydata do bycia zaproponowanym w wybranych procesach.

 

Masz jakieś pytania odnośnie Traffita? Zadaj je nam na czacie widocznym w prawym dolnym rogu ekranu – chętnie odpowiemy!

Chcesz przetestować Traffit? Zgłoś się do nas i otrzymaj dostęp do bezpłatnego 14-dniowego demo:

You Might Also Like

Over 5,000 successful recruiters in 15 countries use Traffit. Now it’s your turn to join them. Get started for free