Hot Nowości w TRAFFIT Rekrutacja

Talenty – jak usprawniają pracę zespołów rekrutacyjnych?

Pojęcie talent pool wyjaśniliśmy jakiś czas temu. Zainspirowało nas ono do stworzenia nowej funkcjonalności w Trafficie jaką są Talenty. Teraz możesz tworzyć własne grupy kandydatów, dopasowane do Twoich potrzeb! Traffit pozwala Ci nie tylko na bardzo zaawansowane przeszukiwanie bazy kandydatów (słowa kluczowe, tagi, filtry), ale również na grupowanie ich według konkretnych, charakteryzujących kandydata mocnych stron.

CZYM SĄ TALENTY?

Talenty to grupy kandydatów o określonych cechach lub umiejętnościach. Każdy kandydat może być przyporządkowany do jednego, lub wielu talentów. Możesz je tworzyć samodzielnie w zakładce Kandydaci –> Talenty a ich liczba jest nieograniczona. Masz też absolutną dowolność co do ich nazw.

Na przykład: jeśli w bazie posiadasz księgowych władających biegle zarówno językiem angielskim, jak i językiem niemieckim – możesz dodać ich do dwóch grup. Informacja o talentach, do których przypisany jest dany kandydat, będzie widoczna na profilu kandydata:

Jeśli prowadzisz rekrutacje do różnych działów lub dla zupełnie różnych klientów, talenty na pewno pomoże Ci uporządkować bazę kandydatów i usprawnić codzienną pracę! Tak wyglądają przykładowe Talenty:

W widoku listy Talenty widoczne są następujące informacje:

  • ilu kandydatów jest w danym momencie przypisanych do każdego z nich,
  • który użytkownik oraz kiedy dany talent utworzył,
  • czy jest to talent publiczny, czy prywatny.

Możesz też oznaczyć wybrane Talenty ikoną serca tak, aby niezależnie od sposobu sortowania Twoje ulubione Talenty były zawsze na początku listy.

CZYM JEST TALENT PRYWATNY?

Talent prywatny to grupa widoczna tylko dla użytkownika który ją utworzył (zarówno na liście talentów, jak i na profilu przypisanego do niego kandydata). W przeciwieństwie do Talentu publicznego – który jest widoczny dla wszystkich użytkowników. Oznaczony jest na liście ikoną kłódki. Jeśli użytkownik, którzy go stworzył, chce się z nim podzielić ze swoim zespołem, ma możliwość jego udostępnienia:

Robiąc to, ma do wyboru 3 poziomy:

  • Read-only – pozwalający na wyświetlenie listy kandydatów w danym talencie,
  • Odczyt i zapis – jak wyżej, dodatkowo przypisywanie i usuwanie kandydatów z tego talentu,
  • Właściciel – jak wyżej, ale również np. możliwość udostępniania go innym użytkownikom.

DODAWANIE KANDYDATÓW DO TALENTU

Po kliknięciu na nazwę talentu zostaniesz przeniesiony do listy kandydatów, którzy się w nim znajdują – wraz ze wszystkimi filtrami i wyszukiwarką. W tym widoku możliwe jest również dodawanie kolejnych kandydatów do Talentu!

Talenty możesz dodawać do kandydatów na ich profilach, ale też z poziomu listy kandydatów – pojedynczo lub zbiorczo. Dla Twojej wygody połączyliśmy tą funkcję z tagami. Dzięki temu w jednym kroku możesz dodać do kandydatów zarówno talenty, jak i tagi!

CZYM TALENTY RÓŻNIĄ SIĘ OD TAGÓW?

Tagi widoczne są na profilach kandydatów dla wszystkich użytkowników systemu. Dodatkowo, administrator może zablokować dodawanie własnych tagów – umożliwiając wyłącznie korzystanie z przygotowanej przez niego, określonej puli. W talentach jest duża dowolność, widoczność niektórych grup talentów można też limitować tylko dla wybranych użytkowników. Co ważne, jeśli talent wykorzystujemy np. do zrobienia sobie short listy do konkretnego procesu, to w momencie kiedy staje się ona niepotrzebna – wystarczy tylko dany talent usunąć, aby zniknął z profili kandydatów!

“Wrzucanie ludzi do jednego worka” – to sformułowanie niezbyt dobrze się kojarzy… Chyba, że chodzi o talenty, wśród których każdy chce się znaleźć 🙂

Masz jakieś pytania odnośnie Traffita? Zadaj je nam na czacie widocznym w prawym dolnym rogu ekranu – chętnie odpowiemy!

Chcesz przetestować Traffit? Zgłoś się do nas i otrzymaj dostęp do bezpłatnego 14-dniowego demo:

You Might Also Like

Over 5,000 successful recruiters in 15 countries use Traffit. Now it’s your turn to join them. Get started for free