Pozyskiwanie talentów

Wciąż szukasz tej jedynej/tego jedynego? Z TRAFFITEM znajdziesz na pewno!

2 Mins read

Wszyscy wokół mówią Ci, że to już ten czas, że powinnaś/powinieneś poszukać tej odpowiedniej, jedynej osoby. Powtarzają Ci to koleżanki, koledzy – i nawet Twój szef szczególnie na to nalega. Ale przecież już nie raz próbowałaś/-eś, było tyle prób, i za każdym razem tak trudno było znaleźć tego idealnego kandydata…

Tu, w Trafficie, wiemy jak to jest i rozumiemy Twoje obawy. Są rzeczy, których za Ciebie nie zrobimy – np. nie opiszemy kandydata Twoich marzeń, to musisz ogarnąć samodzielnie. Ale możemy Ci pomóc go znaleźć. Jak? Mamy kilka sposobów.

  1. Podpowiemy Ci, gdzie szukać.

W statystykach Twojego traffitowego konta znajdziesz analizę źródeł rekrutacji. Dowiesz się z niej, skąd najchętniej przychodzili do Ciebie kandydaci i jaki odsetek tych historii zakończył się happy endem.

Korzystaj więc ze swoich doświadczeń i nie szukaj tam, gdzie prawie nigdy nie znajdujesz. Skup swoją energię na źródłach, które są najbardziej obiecujące, a oszczędzisz czas, pieniądze – oraz unikniesz rozczarowania.

  1. Pomożemy Ci we wstępnej selekcji.

Kandydaci są różni: jedni są obiecujący, mają to „coś” i są bliscy ideału, inni – zupełnie tego nie mają i są od Twoich wyobrażeń odlegli. Ale jeśli jesteś atrakcyjną partią, to chętni mogą zacząć walić do Twojej rekrutacji drzwiami i oknami. Odsiewaj ich więc na bieżąco, oznaczając ikonką Like/Dislike. W ten sposób szybko odfiltrujesz tych, którzy Ci zupełnie nie pasują i nie będziesz już sobie zaprzątać sobie nimi uwagi:

Z kolei kandydatów, którzy zachwycili Cię od pierwszego wejrzenia, możesz od razu oznaczyć ikoną serca. W ten sposób nie zgubisz ich z oczu i na pewno będziesz pamiętać, by przyjrzeć im się uważnie i zaprosić do dalszych etapów rekrutacji. Kto wie, może z tego coś się urodzi!

favo

Ale to nie wszystko.

Polubionych kandydatów możesz również oceniać – niczym w konkursie talentów. Jak już się im przyjrzysz, porozmawiasz przez telefon, albo nawet odbędziesz rozmowę rekrutacyjną na żywo, oceń swoje wrażenia w skali 1-5. Dzięki temu później łatwiej Ci będzie wrócić do kandydatów, którzy Cię sobą oczarowali:

  1. Ocenimy procent kompatybilności.

Twojego idealnego kandydata da się opisać pewnymi słowami kluczowymi (tagami) – co potrafi, co przeżył, w czym jest dobry. Jeśli ustawisz takie tagi dla swojej rekrutacji, Traffit będzie ich szukał w każdej istniejącej i zgłaszanej aplikacji. W zależności od tego ile takich słów oraz gdzie znajdzie, wygeneruje Ci listę kandydatów z procentowym oznaczeniem stopnia ich dopasowania do Twoich wymagań, od tych najbardziej pasujących do tych najmniej:

  1. Nie pozwolimy nikogo przeoczyć.

W życiu czasem jest tak, że z kimś nam nie wychodzi, myślimy sobie wtedy „może w innym życiu” i gdzieś nam się kontakt urywa. Ale numer kontaktowy wciąż mamy. I mija jakiś czas, zmieniają się okoliczności, szukamy kogoś nowego – ale o osobach z przeszłości niekoniecznie pamiętamy.

Nie musimy. Traffit zachowuje czujność za Ciebie i gdy tylko zauważy, że jakiś dawny kandydat pasuje do obecnej rekrutacji, to Ci go podpowie. Przyjrzyj się mu uważnie raz jeszcze, może tym razem jest czas właśnie dla niego. Pamiętasz, że czasem najciemniej jest pod latarnią?

Zamiast podsumowania

W tym szczególnym dniu chcemy Cię zapewnić: Twój idealny kandydat gdzieś tam jest. Twoje poszukiwania mogą zakończyć się sukcesem. Jedyne, czego potrzebujesz, to narzędzie, które Ci w tych poszukiwaniach pomoże. Stwórz 14-dniowe darmowe konto próbne Traffit i przekonaj się na własne oczy!