Account Manager job description

Sunteți în căutarea unui Account Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Account Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Account Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Account Manager ?

Are responsabilitatea gestionării portofoliului de clienți, dezvoltarea relațiilor cu partenerii deja existenți, identificarea de noi oportunități de afaceri și explorarea de noi oportunități de vânzări.

Angajare pentru Account Manager?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Căutăm încă un specialist pentru echipa noastră de vânzări, care să considere construirea relațiilor cu clienții și achiziționarea de noi afaceri drept o activitate cotidiană, iar realizarea obiectivelor să nu i se pară un coșmar. Oferim posibilitatea de a lucra la proiecte interesante și un sistem de plată și comisioane extrem de atractiv.

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară
  • Abilitatea de a construi relații pe termen lung cu clienții
  • Experiență de lucru cu CRM
  • Foarte bune abilități de comunicare și negociere
  • Experiență în susținerea prezentărilor și a întâlnirilor de business
  • Capacitatea de a coordona mai multe sarcini simultan, fără a compromite calitatea performanței
  • Orientare către atingerea obiectivelor și atitudine pozitivă
  • Cunoștințe foarte bune de MS Office
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Dezvoltarea portofoliului de clienți, negocierea termenilor și încheierea contractelor comerciale
  • Organizarea și susținerea întâlnirilor cu clienții și realizarea prezentărilor corespunzătoare
  • Atragerea de noi clienți și realizarea obiectivelor de vânzări
  • Crearea de prezentări și oferte personalizate nevoilor clienților
  • Asigurarea unui serviciu post-vânzare profesional și extinderea cooperării cu clienții existenți
  • Raportarea activității desfășurate

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul unor proiecte interesante
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
  • Ceai și cafea la discreție
Gata sa posteze oferta de munca pentru Account Manager?

Descrieri de post similare