Front Office Manager job description

Sunteți în căutarea unui Front Office Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Front Office Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Front Office Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Front Office Manager ?

Este responsabil de gestionarea recepției, inclusiv preluarea și direcționarea apelurilor telefonice, primirea și oferirea de servicii de calitate clienților, precum și asigurarea unui stoc adecvat de consumabile și articole de birou.

Angajare pentru Front Office Manager?

Căutăm un Front Office Manager care să se alăture echipei noastre. Dacă prosperi într-un mediu de lucru dinamic, îți place să lucrezi cu oamenii iar organizarea este punctul tău forte, așteptăm cu interes să te cunoaștem!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic;
  • Cunoașterea avansată a echipamentelor și tehnologiilor de birou;
  • Experiență în gestionarea recepției și oferirea de servicii excelente clienților;
  • Abilități foarte bune de comunicare;
  • Cunoașterea avansată a programelor MS Office;
  • Capacitatea de a rezolva probleme complexe și de a efectua mai multe sarcini simultan;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Coordonarea activităților de recepție;
  • Asigurarea unui nivel excelent de servicii pentru clienți;
  • Gestionarea preluării și redirecționării apelurilor telefonice;
  • Administrarea corespondenței primite și trimise;
  • Rezolvarea promptă a problemelor apărute;
  • Monitorizarea stocurilor de articole de birou și plasarea comenzilor necesare;
  • Supravegherea și optimizarea costurilor de recepție;
  • Colaborarea strânsă cu alte departamente ale companiei;
  • Redactarea rapoartelor periodice privind activitatea desfășurată.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Front Office Manager?