Secretary job description

Sunteți în căutarea unui Secretary? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Secretary ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Assistant Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Secretary ?

Oferă asistență administrative și se preocupă de buna funcționare a zonei de secretariat. Are grijă să preia și să transfere apelurile telefonice, se îngrijește de fluxul de corespondență, redactează diverse documente solicitate și gestionează calendarul de întâlniri.

Angajare pentru Secretary?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Căutăm o persoană deschisă și comunicativă care să se alăture echipei noastre, pe poziția de Assistant Manager. Dacă prosperi într-un mediu de lucru dinamic, îți place să lucrezi cu oamenii și ai experiență anterioară pe o poziție similară, așteptăm cu interes să te cunoaștem!

Cerințe

  • Cel puțin 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic;
  • Cunoașterea echipamentelor și tehnologiilor de birou;
  • Cunoașterea aspectelor administrative relevante pentru această poziție;
  • Abilități foarte bune de comunicare, organizare și prioritizare;
  • Cunoașterea avansată a programelor MS Office;
  • Capacitatea de a rezolva probleme complexe și de a efectua mai multe sarcini simultan;
  • Studii superioare;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Gestionarea eficientă a calendarului de întâlniri;
  • Oferirea de servicii excelente clienților care vizitează compania;
  • Asigurarea preluării și transferului prompt al apelurilor telefonice;
  • Gestionarea corespondenței și a documentelor într-un mod precis și organizat;
  • Redactarea și pregătirea documentelor solicitate;
  • Abilitatea de a rezolva probleme și de a oferi soluții eficiente;
  • Monitorizarea actualizării și arhivării datelor de contact ale angajaților și contractorilor companiei;
  • Gestionarea stocurilor și efectuarea comenzilor pentru articolele de birou;
  • Planifică și organizează călătoriile de afaceri;
  • Colaborarea eficientă cu celelalte departamente ale companiei;
  • Redactarea rapoartelor periodice privind activitatea desfășurată.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă dinamică de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Secretary?

Descrieri de post similare