Hiring Specialist job description

Sunteți în căutarea unui Hiring Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Hiring Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Specialist în Recrutare pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Hiring Specialist ?

Este persoana specializată în identificarea și atragerea candidaților potriviți pentru o anumită poziție într-o companie. Are grijă de imaginea companiei în piață și participă activ la realizarea planurilor de recrutare ale companiei din care face parte. Este implicat în tot procesul de recrutare a noilor angajați, inclusiv în zona de onboarding, pentru companiile care nu au un departament specializat în această direcție.

Angajare pentru Hiring Specialist?

Suntem în căutarea unui Specialist în Recrutare care să se alăture echipei noastre! Acesta va fi responsabil de gestionarea proceselor de recrutare pentru diferite poziții vacante în companie. Dacă simți că recrutarea este punctul tău forte și vrei să te specializezi în continuare în acest domeniu, te așteptăm alături de noi!

Cerințe

  • Experiență de lucru într-o poziție similară;
  • Cunoașterea trendurilor în domeniul recrutării;
  • Experiență în identificarea candidaților valoroși prin metode inovative;
  • Cunoștințe legislative de bază;
  • Excelente competențe de comunicare;
  • Foarte bune abilități de time management și respectarea deadline-urilor;
  • Studii superioare în domenii relevante poziției (Psihologie, Finanțe, etc);
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Manageriază întreg procesul de recrutare și angajare;
  • Identifică nevoile de recrutare: analizează nevoile actuale și viitoare ale companiei și determină profilul candidatului potrivit împreună cu Hiring Managerul;
  • Scrie și publică anunțurile de recrutare;
  • Face sourcing, screening și intervievează candidații potriviți pozițiilor vacante;
  • Dezvoltă rețeaua de conexiuni profesionale cu candidați relevanți;
  • Realizează planurile de recrutare;
  • Se asigură de calitatea procesului de onboarding;
  • Are grijă de imaginea angajatorului pe piață;
  • Colaborează cu toate departamentele companiei și hiring managerii;
  • Respectă toate prevederile cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal;
  • Raportează corect activitatea sa.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente în cadrul unor proiecte interesante;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști în domeniul HR-ului;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Posibilități de creștere și avansare;
  • Acces la cursuri de dezvoltare profesională;
  • Ceai și cafea la discreție.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Hiring Specialist?