Payroll Specialist job description

Sunteți în căutarea unui Payroll Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Payroll Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Payroll Specialist pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Payroll Specialist ?

Este responsabil de procesul de salarizare si păstrarea evidenței precise a timpului de lucru al salariaților.

Angajare pentru Payroll Specialist?

Datorită dezvoltării dinamice, căutăm un candidat pentru poziția de Payroll Specialist. Dacă aveți experiență de lucru în resurse umane și cunoașteți foarte bine regulile de contabilitate și salarizare, așteptăm CV-ul dumneavoastră.

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară, cu focus pe contabilitate și salarizare;
  • Cunoștințe solide de legislație a muncii și cele mai bune practici în resurse umane și contabilitate;
  • Abilități practice dovedite de utilizare a softurilor de salarizare și resurse umane;
  • Acuratețe și meticulozitate în calcularea, arhivarea și păstrarea datelor salariale;
  • Abilități excelente de comunicare pentru interacțiunea cu angajații și alte departamente din companie;
  • Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului MS Office;
  • Studii superioare în domeniul financiar-contabil sau domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Colectarea și păstrarea cu acuratețe a pontajelor angajaților conform legilor în vigoare și politicilor interne ale companiei;
  • Colectarea informațiilor și verificarea corectitudinii calculelor salariale efectuate;
  • Înregistrarea și actualizarea cu precizie a informațiilor angajaților în programele de contabilitate și resurse umane;
  • Urmărirea cu atenție a tuturor modificărilor și reglementărilor din domeniu, precum și implementarea acestora în politicile și procedurile companiei;
  • Oferirea de suport și răspunsuri la întrebările salariaților referitoare la salarii și alte aspecte legate de zona financiară, cu profesionalism și promptitudine.
  • Raportarea corectă a activității proprii.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Posibilități de creștere și avansare;
  • Acces la cursuri de dezvoltare profesională;
  • Ceai și cafea la discreție.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Payroll Specialist?