HR Specialist job description

Sunteți în căutarea unui HR Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de HR Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Specialist Resurse Umane pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un HR Specialist ?

Contribuie la crearea și implementarea strategiei organizaționale de resurse umane, inclusive pregătirea pachetelor de benficii și dezvoltarea politicii de compensații și beneficii. Este responsabil de menținerea și actualizarea documentației angajaților în conformitate cu legislația în vigoare, asigurând o comunicare clară și eficientă cu toți angajații privind aspectele legate de HR.

Angajare pentru HR Specialist?

Suntem în căutarea unui Specialist Resurse Umane cu experiență relevantă, care să se alăture echipei noastre. Candidatul ideal ar trebui să fie deschis la noi provocări și să aibă cunoștințe avansate în diverse arii ale resurselor umane. Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, așteptăm cu interes aplicația ta!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Cunoștințe de recrutare și selecție a personalului;
  • Gândire strategică și foarte bune abilități de comunicare și relaționare;
  • Cunoștințe avansate în legislația muncii și cele mai bune practici de HR;
  • Cunoștințe bune de operare PC și pachet MS Office;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Coordonează activitățile din domeniul resurselor umane;
  • Colaborează cu echipa managerială pentru a dezvolta și implementa o strategie eficientă de formare și dezvoltare a personalului;
  • Este responsabil de întocmirea documentelor de personal;
  • Supervizează procesul de integrare al noilor angajați;
  • Se ocupă de zona de employer branding a companiei, în colaborare cu departamentul de marketing;
  • Este la curent, respectă și aplică legislația muncii;
  • Oferă consiliere și suport în aspectele legate de resursele umane;
  • Asigură o comunicare eficientă între angajați și departamentele companiei;
  • Administrează și actualizează baza de date a angajaților;
  • Respectă toate prevederile cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal;
  • Monitorizează situația personalului din cadrul companiei și redactează rapoartele solicitate de management.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente în cadrul unor proiecte interesante;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști în domeniul HR-ului;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente departamentului HR;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Posibilități de dezvoltare profesională și personală;
  • Ceai și cafea la discreție.
Gata sa posteze oferta de munca pentru HR Specialist?