HR Business Partner job description

Sunteți în căutarea unui HR Business Partner? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de HR Business Partner ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de HR Business Partner pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un HR Business Partner ?

Oferă suport managerilor din organizație în aspectele care țin de zona resurselor umane. Analizează nevoile de personal, nevoile de formare/dezvoltare a competențelor în organizație, implementează procese și soluții de management al resurselor umane care să susțină atingerea obiectivelor de business.

Angajare pentru HR Business Partner?

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Abilitatea de a analiza datele și de a extrage concluzii relevante pentru business;
  • Gândire strategică și abilitatea de a dezvolta strategii eficiente de HR;
  • Cunoștințe solide de legislația muncii și capacitatea de a le aplica în contextul de business;
  • Expertiză în cele mai bune practici de recrutare și promovare a brandului de angajator;
  • Înțelegerea clară a proceselor de HR și a modului în care acestea susține obiectivele strategice ale companiei;
  • Cunoștințe avansate de MS Office și aptitudini tehnice relevante pentru gestionarea eficientă a datelor de HR;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Oferă asistență managerilor de departamente în aspecte legate de resursele umane;
  • Analizează datele privind resursele umane pentru optimizarea activității departamentului HR;
  • Colaborează strâns cu managementul în vederea formării de echipe și creării unei atmosfere de lucru plăcute;
  • Crează și monitorizează respectarea politicilor de HR ale companiei;
  • Elaborează strategii privind nevoile de angajare și formare ale salariaților;
  • Planifică și monitorizează bugetul aferent departamentului de HR;
  • Monitorizează situația angajaților din cadrul companiei;
  • Raportează activitatea desfășurată prin intermediul tool-urilor interne.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente în cadrul unor proiecte interesante;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști în domeniul HR-ului;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente departamentului HR;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Posibilități de dezvoltare profesională prin intermediul cursurilor, tutorialelor, conferințelor, etc;
  • Ceai și cafea la discreție.
Gata sa posteze oferta de munca pentru HR Business Partner?