Recruiter job description

Sunteți în căutarea unui Recruiter? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Recruiter ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Recruiter pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Recruiter ?

Angajare pentru Recruiter?

Suntem în căutarea unui Recruiter cu experiență care să se alăture echipei noastre de resurse umane. Dacă ai o experiență vastă în coordonarea proceselor de recrutare end-to-end și îți place să lucrezi într-un mediu dinamic, atunci așteptăm cu interes CV-ul tău!

Cerințe

  • Coordonarea proceselor de recrutare în conformitate cu nevoile organizației;
  • Crearea anunțurilor de recrutare și postarea lor în medii relevante;
  • Sourcing și screening, identificarea și atragerea candidaților pasivi;
  • Susținerea interviurilor de angajare;
  • Monitorizarea tendințelor în recrutare și optimizarea propriului stil de lucru în consecință;
  • Menținerea unei imagini pozitive a angajatorului pe piața muncii, prin colaborarea cu departamentul de marketing la strategia de employer branding;
  • Realizarea rapoartelor de recrutare solicitate de management.

Responsabilități

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente în cadrul unor proiecte interesante;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști în domeniul HR-ului;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Posibilități de creștere și avansare;
  • Acces la cursuri de dezvoltare profesională;
  • Ceai și cafea la discreție.

Beneficii

Gata sa posteze oferta de munca pentru Recruiter?