Copywriter job description

Sunteți în căutarea unui Copywriter? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Copywriter ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Copywriter pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Copywriter ?

Este responsabil de brandul companiei, de a-l face vizibil și cunoscut pe piață prin planificarea și coordonarea acțiunilor de marketing, prin standardizarea strategiei de marketing și analizele de piață.

Angajare pentru Copywriter?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Datorită dezvoltării dinamice a companiei noastre suntem în căutarea candidatului potrivit pentru poziția de Copywriter. Dacă deții un talent deosebit pentru scriere și îți place să creezi conținut de marketing, ești persoana potrivită pentru această poziție. Oferim o atmosferă excelentă de lucru, proiecte interesante și oportunitatea de a te dezvolta într-un mediu plin de provocări.

Cerințe

  • Cel puțin 2 ani de experiență într-o poziție similară, de preferat în domeniul digital
  • Abilitatea de a construi relații de lungă durată cu clienții
  • Cunoștințe de marketing
  • Abilități excelente de comunicare și negociere
  • Experiență în organizarea întâlnirilor și prezentărilor de afaceri
  • Orientare către obiective și atitudine pozitivă
  • Cunoașterea avansată a programelor MS Office
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Crearea de conținut adecvat pentru departamentul de marketing, acordând o atenție deosebită stilului și corectitudinii lingvistice a acestuia
  • Colaborarea cu alte departamente implicate, pentru a asigura coerența conținutului creat, dar și îndeplinirea obiectivelor companiei prin intermediul acestuia
  • Utilizarea principiilor SEO pentru a maximiza impactul conținutului creat, colectând informațiile necesare prin cercetare
  • Management eficient al timpului alocat proiectelor
  • Redactarea rapoartelor periodice privind activitatea desfășurată

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
Gata sa posteze oferta de munca pentru Copywriter?

Descrieri de post similare