Performance Marketing Specialist job description

Sunteți în căutarea unui Performance Marketing Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Performance Marketing Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Performance Marketing Specialist pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Performance Marketing Specialist ?

Angajare pentru Performance Marketing Specialist?

Dacă nu te pierzi în labirintul marketingului de performanță, ai cel puțin doi ani de experiență practică în implementarea campaniilor de marketing online, comunici eficient și îți dorești să lucrezi pentru un lider din industria ta, nu ezita să ne trimiți un CV. Așteptăm cu interes să te cunoaștem!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Experiență de lucru dovedită în gestionarea cu succes a campaniilor online;
  • Cunoștințe solide despre instrumentele de e-marketing, cum ar fi Facebook Ads Manager, Google Ads, Google Tag Manager, precum și cunoștințe despre Google Analytics;
  • Abilități analitice puternice și să poată extrage concluzii și recomandări bine fundamentate pe baza analizei datelor;
  • Gândire creativă și o atitudine orientată spre obiective;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Elaborarea și implementarea de campanii de publicitate online eficiente;
  • Monitorizarea și modificarea zilnică a campaniilor, cu scopul de a îmbunătăți performanța acestora;
  • Realizarea de analize și rapoarte, furnizarea de recomandări pentru optimizarea activităților de marketing;
  • Identificarea și recomandarea de noi parteneri online;
  • Dezvoltarea și implementarea de automatizări de marketing;
  • Colaborarea strânsă cu alte departamente și furnizori externi;
  • Asigurarea calității sarcinilor efectuate.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Performance Marketing Specialist?