Chief Marketing Officer job description

Sunteți în căutarea unui Chief Marketing Officer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Chief Marketing Officer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Chief Marketing Officer pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Chief Marketing Officer ?

Este responsabil pentru gestionarea tuturor activităților de marketing ale organizației. CMO coordonează activitatea departamentului de marketing și este cel care stabilește direcția strategică a companiei, planificând campaniile de marketing, în funcție de obiectivele de business. Este implicat în toate aspectele de marketing, de la cercetarea de piață la dezvoltarea produselor, branding și promovare.

Angajare pentru Chief Marketing Officer?

Căutăm o persoană cu o creativitate nelimitată, căreia să-i placă analiza de date și dezvoltarea de strategii, și să dețină cunoștințe temeinice în domeniul marketingului. Dacă ești un lider înnăscut și emani un optimism molipsitor, atunci aplică pentru poziția de CMO în cadrul companiei noastre. Așteptăm cu interes să te cunoaștem!

Cerințe

  • Cel puțin 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Abilitatea de a crea strategii și planuri pentru toate ramurile de marketing;
  • Abilități analitice, creativitate și gândire strategică;
  • Capacitatea de a înțelege tendințele pieței și de a folosi metode de analiză a datelor pentru evidențierea concluziilor relevante;
  • Cunoștințe avansate de business și marketing;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Crearea unei strategii de marketing care susține obiectivele generale de business ale companiei;
  • Dezvoltarea planurilor de marketing și supervizarea implementării acestora;
  • Monitorizarea tendințelor de marketing și analiza acestora în termeni de eficacitate pentru organizație;
  • Colaborarea cu alte departamente pentru a menține consistența acțiunilor și activităților;
  • Proiectarea și coordonarea activităților de PR / Marketing;
  • Crearea și gestionarea unei echipe de marketing;
  • Redactarea rapoartelor periodice privind activitatea desfășurată.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Chief Marketing Officer?