Project Manager job description

Sunteți în căutarea unui Project Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Project Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Project Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Project Manager ?

Este responsabil de gestionarea proiectului, inclusive supervizarea tuturor etapelor de implementare a proiectului, gestionarea echipei și a task-urilor. Project Managerul creează, de asemenea, documentația proiectului, controlează bugetul și este, de asemenea, responsabil pentru respectarea deadline-urilor aferente proiectului.

Angajare pentru Project Manager?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Cerințe

  • Experiență de lucru dovedită ca Project Manager;
  • Abilități excelente de management de proiect și organizare;
  • Abilități de comunicare și de lider;
  • Capacitate de multitasking și abilități de pregătire a rapoartelor și analizelor.
  • Experiență în gestionarea bugetelor alocate proiectelor;
  • Atitudine pozitivă și orientată către atingerea obiectivelor;
  • Capacitatea de a lucra cu deadline-uri;
  • Foarte bună cunoaștere a pachetului MS Office;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Realizarea proiectelor în termenii stabiliți, respectând bugetul alocat;
  • Stabilirea obiectivelor de afaceri, tehnologice și organizaționale ale proiectului în colaborare cu părțile implicate;
  • Monitorizarea progresului, a rezultatelor și a aspectelor cheie ale proiectului, într-un mod măsurabil și raportarea acestora către superiorii direcți;
  • Propunerea de acțiuni de optimizare a managementului proiectului, utilizând metode și instrumente moderne;
  • Elaborarea documentației complete a proiectului;
  • Menținerea unor relații bune de colaborare cu toate părțile implicate în proiect;
  • Gestionarea eficientă a echipei de proiect;
  • Asigurarea calității task-urilor asignate.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Project Manager?

Descrieri de post similare