Graphic Designer job description

Sunteți în căutarea unui Graphic Designer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Graphic Designer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Graphic Designer pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Graphic Designer ?

Este responsabil de crearea designului grafic, care poate fi utiliza în diverse domenii cum ar fi: publicitate, marketing, branding, web design, designul de produs / ambalaj și multe altele.

Angajare pentru Graphic Designer?

Cerințe

  • Minim 3 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Prezentarea unui portofoliu interesant;
  • Cunoștințe de Photoshop, Illustrator, InDesign, etc;
  • Precizie și atenție la detalii;
  • Simț estetic foarte bine dezvoltat și creativitate;
  • Abilitatea de a lucra eficient sub presiune;
  • Orientare către atingerea obiectivelor;
  • Atitudine pozitivă;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Conceperea și dezvoltarea creațiilor grafice personalizate în funcție de informațiile și materialele disponibile;
  • Elaborarea de planuri și bugete pentru proiectele de design grafic;
  • Realizarea graficii, logo-ului și a fotografiilor de produs, precum și procesarea grafică a acestora;
  • Colaborare strânsă cu copywriterii și departamentul de marketing pentru a asigura coerența și consistența brandului în toate materialele de marketing;
  • Preocupare pentru calitatea și acuratețea sarcinilor efectuate.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Graphic Designer?