Google Ads Specialist job description

Sunteți în căutarea unui Google Ads Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Google Ads Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Google Ads Specialist pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Google Ads Specialist ?

Este responsabil de crearea, gestionarea și optimizarea campaniilor de publicitate plătite (PPC – Pay Per Click) pe platforma Google Ads. Acesta trebuie să se asigure că aceste campanii de publicitate sunt eficiente și obțin rezultate maxime la un cost minim.

Angajare pentru Google Ads Specialist?

Google Ads nu mai are secrete pentru tine iar social selling este un topic pe care-l cunoști extrem de bine? Ai experiență în dezvoltarea de campanii Google Ads eficiente? Atunci trebuie neapărat să ne cunoaștem!

Cerințe

  • Experiență profesională dovedită în gestionarea campaniilor în Google Ads;
  • Cunoștințe extinse despre e-commerce și social selling;
  • Cunoștințe avansate de lucru cu instrumente precum: Google Ads, Google Analytics, Google Tag Manager;
  • Abilități excelente în gestionarea cu succes a campaniilor Google Ads;
  • Înțelegere profundă a tendințelor actuale de pe piață și internet marketing;
  • Gândire analitică și orientare către atingerea obiectivelor;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Identificarea obiectivelor de publicitate ale companiei și traducerea acestora în strategii specifice pentru campanii;
  • Identificarea cuvintelor cheie relevante pentru a obține trafic de calitate către site-ul companiei;
  • Crearea de campanii eficiente și atractive în Google Ads, care să încurajeze utilizatorii să acceseze link-urile promovate;
  • Monitorizează și analizează performanța campaniilor de publicitate, efectuând ajustări pentru a îmbunătăți eficiența acestora;
  • Monitorizează și gestionează eficient bugetul alocat;
  • Realizează rapoarte detaliate cu privire la performanța campaniilor și vine cu sugestii de îmbunătățire a acestora;
  • Se asigură de calitatea serviciilor și campaniilor livrate;
  • Redactează rapoartele periodice privind activitatea desfășurată.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Google Ads Specialist?