Brand Manager job description

Sunteți în căutarea unui Brand Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Brand Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Brand Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Brand Manager ?

Este responsabil de brandul companiei, de a-l face vizibil și cunoscut pe piață prin planificarea și coordonarea acțiunilor de marketing, prin standardizarea strategiei de marketing și analizele de piață.

Angajare pentru Brand Manager?

Datorită dezvoltării dinamice a companiei noastre suntem în căutarea candidatului potrivit pentru poziția de Brand Manager. Persoana pe care o căutăm va avea responsabilitatea de a dezvolta notorietatea brandului nostru în rândul clienților. În ceea ce privește mediul de lucru, acordăm o atenție deosebită unei atmosfere plăcute și libertății de acțiune. Dacă sună interesant pentru tine, așteptăm cu interes aplicația ta!

Cerințe

  • Cel puțin 2 ani de experiență într-o poziție similară
  • Cunoașterea și înțelegerea foarte bună a pieței
  • Abilități analitice, creativitate și gândire strategică
  • Experiență în managementul echipei
  • Pasiune pentru marketing
  • Cunoașterea avansată a programelor MS Office
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Crearea de strategii și managementul campaniilor de marketing
  • Construirea credibilității și notorietății brandului
  • Realizarea cercetărilor de piață și analiza datelor de consum
  • Analiza succesului campaniilor de marketing și elaborarea rapoartelor aferente
  • Managementul activităților de publicitate, design de produs și alte forme de marketing, pentru a menține coerența în identitatea vizuală a brandului
  • Planificarea și supervizarea bugetului alocat
  • Colaborarea cu alte departamente sau provideri externi
  • Redactarea rapoartelor periodice privind activitatea desfășurată

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
Gata sa posteze oferta de munca pentru Brand Manager?