Marketing Manager job description

Sunteți în căutarea unui Marketing Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Marketing Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Marketing Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Marketing Manager ?

Este responsabil de managementul echipei și de a-și gestiona sarcinile, fiind în măsură să adopte o abordare analitică și să extraga concluzii relevante din datele colectate. De asemenea, Marketing Managerul are responsabilitatea de a gestiona bugetul echipei și de a-l aloca către activitățile care aduc cele mai bune rezultate.

Angajare pentru Marketing Manager?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Ai impresia că dacă nu lucrezi în marketing, nu are sens să activezi în alt domeniu? Cauți mereu noi provocări care să-ți facă inima să bată cu putere? Atunci, avem oportunitatea perfectă pentru tine. Compania noastră caută o persoană dinamică și eficientă ca tine, care are o pasiune pentru marketing! În calitate de expert în marketing, suntem încrezători că vei conduce compania noastră către rezultate remarcabile și că vei atinge noi culmi ale succesului!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară
  • Experiență dovedită în managementul campaniilor de marketing
  • Creativitate nelimitată și gândire "outside the box"
  • Experiență în întocmirea și gestionarea bugetului
  • Abilitatea de a dezvolta strategii de marketing bazate pe rezultate
  • Cunoștințe extinse ale tool-urilor de analiză a site-urilor web
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare
  • Cunoașterea ultimelor trenduri în marketing
  • Orientare către atingerea obiectivelor și atitudine pozitivă
  • Cunoașterea pachetului MS Office
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Elaborarea și implementarea strategiilor de marketing, inclusiv campanii și activități specifice pentru promovarea brandului și produselor/serviciilor companiei
  • Identificarea tendințelor și perspectivelor pieței pentru maximizarea indicatorilor-cheie de performanță ai campaniei și aducerea de plus-valoare companiei
  • Monitorizarea eficienței și eficacității activităților de marketing prin analizarea datelor și feedback-ului clienților
  • Gestionarea bugetului alocat pentru marketing pentru utilizarea eficientă a acestuia
  • Crearea și menținerea relațiilor de lungă durată cu clienții și partenerii cheie pentru o colaborare profitabilă și durabilă
  • Dezvoltarea brandului pe piață prin creșterea conștientizării și importanței acestuia
  • Monitorizarea permanentă a concurenței pentru a rămâne competitivi
  • Colaborarea cu departamentul de vânzări pentru asigurarea coerenței întregului proces
  • Redactarea rapoartelor periodice privind activitatea desfășurată

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
Gata sa posteze oferta de munca pentru Marketing Manager?

Descrieri de post similare