Social Media Specialist job description

Sunteți în căutarea unui Social Media Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Social Media Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Social Media Specialist pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Social Media Specialist ?

Este responsabil pentru crearea și administrarea conținutului pe toate platformele de social media, cum ar fi Facebook, Instagram și Twitter, în scopul de a atrage audiența și de a asigura implicarea clienților în interacțiunea cu brandul.

Angajare pentru Social Media Specialist?

Prietenii tăi trebui să se ascundă atunci când accesează conturile personale de sociale media la serviciu, dar tu îți dorești să fii plătit ca să faci acest lucru? Nici o problemă! Căutăm un Social Media Specialist care să se alăture echipei noastre dinamice, care are grijă de conturile business de sociale media și participă la definirea și implementarea strategiei de marketing. Așteptăm cu interes CV-ul tău!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Experiență de lucru dovedită în gestionarea conturilor business de social media;
  • Naturalețe în crearea de texte și conținut creativ (fotografii, grafică) în social media;
  • Abilitatea de a folosi canalele de social media în marketingul online;
  • Creativitate, atitudine pozitivă și orientare către atingerea obiectivelor;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Crearea și implementarea campaniilor publicitare (conținut și comunicare);
  • Crearea de conținut publicitar de calitate (texte, grafică, fotografii);
  • Publicarea postărilor pe platformele de social media;
  • Construirea și menținerea angajamentului publicului țintă și atragerea de noi clienți / urmăritori;
  • Monitorizarea și optimizarea activităților desfășurate pe platformele de social media;
  • Monitorizarea constantă a concurenței;
  • Asigurarea calității serviciilor și postărilor livrate.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Social Media Specialist?