Product Manager job description

Sunteți în căutarea unui Product Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Product Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Product Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Product Manager ?

Este responsabil de lansarea noilor produse de piață și elaborarea unei strategii de marketing eficiente, care să contribuie la creșterea vânzărilor.

Angajare pentru Product Manager?

Căutăm un Product Manager experimentat și dedicat, care să aibă responsabilitatea de a introduce noi produse pe piață, prin dezvoltarea și implementarea unei strategii de marketing eficiente, care să sporească vânzările. Dacă ai experiență în gestionarea cu succes a campaniilor de produs și ești în căutarea unei provocări profesionale, te încurajăm să aplici pentru acest rol. Noi oferim un pachet atractiv de beneficii și oportunitatea de a lucra la proiecte interesante și inovatoare.

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Experiență în gestionarea campaniilor de produs;
  • Creativitate nelimitată, gândire analitică și capacitatea de a colecta și procesa date;
  • Cunoașterea tendințelor actuale de marketing;
  • Abilitatea de a gestiona ciclul de viață al produsului;
  • Abilități foarte bune de comunicare și relaționare;
  • Centrare pe inovație și implementarea de noi soluții;
  • Atitudine pozitivă și orientată spre obiective;
  • Cunoștințe foarte bune de MS Office;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Crearea și coordonarea campaniilor de produs pentru produsele specifice;
  • Lansarea noilor produse pe piață;
  • Analiza pieței și monitorizarea campaniei pentru a crește vânzările;
  • Colaborarea cu clienții și alte departamente;
  • Participarea la crearea politicii de prețuri;
  • Urmărirea celor mai recente tendințe în marketingul de produs;
  • Raportarea activității și asigurarea calității sarcinilor efectuate.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Product Manager?