Paid Social Specialist job description

Sunteți în căutarea unui Paid Social Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Paid Social Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Paid Social Specialist pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Paid Social Specialist ?

Este responsabil pentru gestionarea campaniilor publicitare plătite pe platformele de social media cum ar fi: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube sau Pinterest, precum și de atragerea și angajarea audienței țintă, prin intermediul anunțurilor plătite, într-un mod eficient și rentabil.

Angajare pentru Paid Social Specialist?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Cerințe

Here's the unordered HTML version of the provided text: html
  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Experiență de lucru dovedită în gestionarea campaniilor din Facebook Ads și LinkedIn Ads;
  • Cunoștințe practice cu privire la Google Analytics și Google Tag Manager;
  • Gândire analitică și abilități de procesare a datelor;
  • Cunoașterea trendurilor actuale în reclamele plătite pe social media;
  • Înțelegerea modalității de funcționare al anunțurilor plătite din prisma businessului;
  • Focus pe inovarea și implementarea de soluții noi;
  • Creativitate, atitudine pozitivă și orientare către atingerea obiectivelor;
  • Cunoștințe bune de utilizare a pachetului MS Office;
  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Gestionarea și optimizarea campaniilor publicitare online pe Facebook și LinkedIn;
  • Pregătirea și implementarea strategiei de marketing asumate;
  • Monitorizarea campaniilor online și optimizarea eficacității acestora;
  • Crearea de materiale publicitare;
  • Urmărirea ultimelor tendințe și schimbări în publicitatea plătită pe social media;
  • Asigurarea calității serviciilor și campaniilor livrate.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urilor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Paid Social Specialist?

Descrieri de post similare