Account Executive job description

Sunteți în căutarea unui Account Executive? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Account Executive ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Account Executive pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Account Executive ?

Este responsabil de gestionarea și coordonarea întregului proces de vânzări, de crearea și implementarea planurilor de afaceri care vor conduce la realizarea obiectivelor stabilite, precum și pentru dezvoltarea și aplicarea de strategii menite să optimizeze conversia leadurilor obținute, consolidând poziția companiei pe piață.

Angajare pentru Account Executive?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Atorită dezvoltării noastre rapide suntem în căutarea unui profesionist pe poziția de Account Executive. Această persoană va fi responsabilă pentru gestionarea clienților end-to-end, ceea ce presupune abilitatea de a construi relații pe termen lung, de a atrage parteneri noi, dar și de a menține legătura cu partenerii noștri actuali. În calitate de Account Executive, principalul obiectiv va fi conversia unui număr cât mai mare de lead-uri și oferirea unui serviciu excepțional pentru clienți. Acest lucru necesită o persoană care să aibă excelente abilități de comunicare și să fie orientată către rezultate. În schimbul acestui angajament, îți vom oferi oportunități remarcabil de creștere și dezvoltare în carieră și libertate absolută de a-ți organiza munca. Dacă suntem ceea ce cauți și îndeplinești cerințele noastre, te rugăm să ne contactezi – suntem nerăbdători să te cunoaștem mai bine!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similar, în special în zona digitală;
  • Abilitatea de a crea relații de lungă durată cu clienții;
  • Cunoștințe despre industria de marketing;
  • Foarte bune abilități de comunicare și negociere, atitudine pozitivă;
  • Experiență în susținerea prezentărilor și a întâlnirilor de business;
  • Orientare către atingerea obiectivelor;
  • Cunoștințe foarte bune de MS Office;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Coordonarea întregului ciclu de vânzări;
  • Identificarea și atragerea de noi clienți, negocierea termenilor și încheierea contractelor aferente;
  • Orientare către satisfacerea nevoilor clienților;
  • Crearea de prezentări și oferte de vânzări personalizate, în conformitatea cu standardele companiei și cu cerințele specifice clienților;
  • Asigurarea unui serviciu de asistență post-vânzare de înaltă calitate și gestionarea eficientă a eventualelor probleme apărute;
  • Elaborarea rapoartelor de activitate și prezentarea acestora superiorilor ierarhici.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Account Executive?

Descrieri de post similare