Senior IT Sales Specialist job description

Sunteți în căutarea unui Senior IT Sales Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Senior IT Sales Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Senior IT Sales Specialist pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Senior IT Sales Specialist ?

Este responsabil de identificarea de noi clienți în industria IT, precum și menținerea relațiilor pozitive cu cei existenți în portofoliul companiei. Realizează prezentări și conduce periodic întâlniri cu clienții.

Angajare pentru Senior IT Sales Specialist?

În urma dezvoltării continue a companiei noastre, căutăm un Senior IT Sales Specialist experimentat care să se alăture echipei. Dacă ai experiență în identificarea și obținerea de noi clienți în industria IT și cunoști foarte bine noile tehnologii, așteptăm cu interes CV-ul tău!

Cerințe

  • Minim 5 ani de experiență anterioară într-o poziție similară
  • Foarte bună cunoaștere a industriei IT, inclusiv cele mai noi tehnologii
  • Abilitatea de a construi relații cu clienții pe termen lung
  • Excelente abilități de comunicare și negociere
  • Experiență în realizarea și susținerea prezentărilor și întâlnirilor de business
  • Atitudine pozitivă, orientată către atingerea obiectivelor
  • Experiență de lucru cu pachetul MS Office
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Extinderea portofoliului de clienți, prin negocierea și încheierea contractelor comerciale
  • Extinderea cooperării cu clienții existenți din portofoliul companiei
  • Negocierea și încheierea contractelor comerciale
  • Crearea de prezentări și oferte de vânzare conforme cu nevoile clienților și standardele companiei
  • Colaborarea cu departamentul de marketing pentru implementarea strategiei de vânzări
  • Asigurarea unei comunicări eficiente între departamentul operațional și clienți
  • Monitorizarea pieței și analizarea concurenței
  • Crearea de rapoarte de vânzări detaliate, conform procedurilor companiei
  • Atingerea targetelor de business și de vânzări, atât la nivel individual, cât și la nivelul echipei

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul companiei
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
  • Ceai și cafea la discreție
Gata sa posteze oferta de munca pentru Senior IT Sales Specialist?