Senior Account Manager job description

Sunteți în căutarea unui Senior Account Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Senior Account Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Senior Account Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Senior Account Manager ?

Gestionează portofoliul de clienți, având grijă de relațiile comerciale, dezvoltarea afacerii și căutarea de noi oportunități de vânzare. Senior Account Managerul este adesea implicat și în supervizarea echipei de Account Manageri.

Angajare pentru Senior Account Manager?

În urma dezvoltării continue a companiei noastre, căutăm un Senior Account Manager experimentat care să se alăture echipei. Experiența, abilitatea de a acționa independent și excelente abilități interpersonale sunt aspect extrem de importante pentru noi. Oferim suport în vederea acomodării cu responsabilitățile curente, o atmosferă de colaborare și salariu competitiv.

Cerințe

  • Minim 5 ani de experiență anterioară într-o poziție similară
  • Independența necesară pentru a acționa cu succes
  • Construirea de relații cu clienții pe termen lung
  • Competențe de a susține interviuri la nivel de management în cele mai mari companii
  • Experiență anterioară de lucru cu un CRM
  • Excelente abilități de comunicare și negociere
  • Experiență în realizarea și susținerea prezentărilor și întâlnirilor de business
  • Capacitatea de a coordona mai multe sarcini simultan, fără a compromite calitatea performanțelor
  • Atitudine pozitivă, orientată către atingerea obiectivelor
  • Experiență de lucru cu pachetul MS Office
  • Permis de conducere categoria B
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Câștigarea de noi clienți de importanță strategică pentru companie
  • Extinderea cooperării cu clienții existenți din portofoliul companiei
  • Negocierea și încheierea contractelor comerciale
  • Organizarea întâlnirilor cu persoanele din management/boardul potențialilor clienți
  • Dezvoltarea relațiilor de lungă durată cu clienții, bazate pe încredere
  • Atingerea targetelor de vânzări
  • Crearea de prezentări și oferte de vânzare conforme cu nevoile clienților și standardele companiei
  • Managementul echipei de vânzări și cooperarea strânsă cu celelalte departamente
  • Gestionarea vânzărilor și a bugetelor
  • Asigurarea unui serviciu profesional post-vânzare
  • Raportarea rezultatelor activității

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul companiei
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
  • Ceai și cafea la discreție
Gata sa posteze oferta de munca pentru Senior Account Manager?