Customer Support Specialist job description

Sunteți în căutarea unui Customer Support Specialist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Customer Support Specialist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Customer Support Specialist pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Customer Support Specialist ?

Oferă asistență și soluționează diverse probleme și solicitări primite din partea clienților, cum ar fi: furnizarea de informații despre produse sau servicii, rezolvarea problemelor legate de produse sau servicii, rezolvarea problemelor tehnice, preluarea comenzilor sau a retururilor, urmărirea plângerilor și furnizarea de feedback clienților.

Angajare pentru Customer Support Specialist?

În compania noastră, satisfacția clienților este pe primul loc. Dacă și tu ești de acord cu acest principiu, ai experiență de lucru cu clienții, elaborezi soluții în loc să generezi obstacole și ești de părere că nimic nu este imposibil, atunci așteptăm cu interes să te cunoaștem!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară
  • Experiența într-un domeniu de business similar, este binevenită
  • Abilități excelente de comunicare și orientare către clienți
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan și de a lucra sub presiune
  • Orientare către rezultate
  • Studii superioare finalizate
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Gestionarea promptă a solicitărilor și notificărilor primite prin telefon, chat sau email, conform termenelor stabilite
  • Analizarea detaliată a nevoilor clienților și asigurarea satisfacției și fidelizării clienților
  • Oferirea de suport calitativ clienților, conform standardelor și procedurilor companiei
  • Colectarea feedback-ului de la clienți și identificarea oportunităților de îmbunătățire a serviciilor oferite
  • Colaborare strânsă cu departamentul de Customer Care în vederea soluționării prompte a problemelor clienților
  • Administrarea cu profesionalism a sistemului CRM
  • Menținerea unui nivel ridicat de calitate în îndeplinirea sarcinilor de serviciu

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul companiei
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
  • Ceai și cafea la discreție
Gata sa posteze oferta de munca pentru Customer Support Specialist?