Sales Development Representative job description

Sunteți în căutarea unui Sales Development Representative? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Sales Development Representative ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Sales Development Representative pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Sales Development Representative ?

Identifică și atrage clienți noi în cadrul businessului, folosind o varietate de canale și tehnice de vânzări pentru a se conecta cu potențialii clienți și a le capta interesul cu privire la produsele sau serviciile companiei. Extinde baza de clienți, generează lead-uri și dezvoltă businessul.

Angajare pentru Sales Development Representative?

Dacă ești o persoană ambițioasă și hotărâtă, concentrată pe dezvoltarea personală și profesională, așteptăm cu interes să ne contactezi. Vei fi implicat în obținerea de lead-uri și inițierea contactului cu potențiali clienți, toate acesta într-o atmosferă relaxată și ca parte a unei echipe unite.

Cerințe

  • Experiență anterioară de lucru într-o poziție similară
  • Abilitatea de a construi relații de lungă durată cu clienții
  • Cunoașterea tehnicilor de vânzare
  • Foarte bune abilități de comunicare și orientare către clienți
  • Experiență în purtarea conversațiilor telefonice și cold calling
  • Orientare către rezultate
  • Bune cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Elaborarea unei strategii eficiente de atragere a potențialilor clienți
  • Identificarea și obținerea de lead-uri de calitate, urmate de conectarea cu echipa de vânzări și stabilirea de întâlniri personale, trimiterea de e-mailuri sau convorbiri telefonice
  • Inițierea contactului cu potențiali clienți prin intermediul cold calling și gestionarea solicitărilor primite
  • Creșterea vânzărilor și dezvoltarea afacerii
  • Colaborarea strânsă cu consultanții clienților pentru a optimiza procesul de vânzare și a asigura satisfacția clienților
  • Contactarea cu regularitate a clienților pentru a monitoriza gradul lor de satisfacție și a identifica noi potențiale nevoi
  • Raportarea activității zilnice și periodice pentru a urmări progresul și a identifica oportunități de îmbunătățire

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul companiei
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
  • Ceai și cafea la discreție
Gata sa posteze oferta de munca pentru Sales Development Representative?