Business Development Manager job description

Sunteți în căutarea unui Business Development Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Business Development Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Business Development Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Business Development Manager ?

Gestionează strategia de dezvoltare a afacerii, identifică și atrage noi clienți, și menține relațiile de afaceri cu cei existenți. De asemenea, este responsabil de organizarea și conducerea cu succes a întâlnirilor și prezentărilor pentru clienți, folosindu-și abilitățile excelente de comunicare și negociere pentru a obține rezultate deosebite.

Angajare pentru Business Development Manager?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Datorită dezvoltării noastre continue, suntem în căutarea unui Business Development Manager care să se alăture echipei noastre. Dacă vă place să construiți relații valoroase cu clienții și aveți experiență într-o poziție similar, așteptăm cu interes să ne cunoaștem și să povestim pe larg.

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară
  • Abilitatea de a construi relații pe termen lung cu clienții
  • Bună cunoaștere a domeniului
  • Foarte bune abilități de comunicare, negociere și time management
  • Orientare către atingerea obiectivelor și atitudine pozitivă
  • Cunoștințe foarte bune de MS Office
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Dezvoltarea businessului punând accent atât pe rezultatele financiare, cât și pe satisfacția clienților
  • Dezvoltarea portofoliului de clienți prin negocierea și încheierea unor contracte comerciale
  • Crearea de prezentări și oferte personalizate nevoilor clienților, respectând standardele de calitate ale companiei
  • Colaborarea strânsă cu departamentul de marketing pentru a implementa strategiile de vânzare
  • Monitorizarea atentă a pieței și analizarea concurenței
  • Asigurarea unui serviciu post-vânzare profesional și extinderea cooperării cu clienții existenți
  • Întocmirea de rapoarte de activitate detaliate și precise
  • Atingerea obiectivelor de business atât la nivel individual, cât și la nivelul echipei

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul unor proiecte interesante
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
  • Ceai și cafea la discreție
Gata sa posteze oferta de munca pentru Business Development Manager?

Descrieri de post similare