Client Relations Manager job description

Sunteți în căutarea unui Client Relations Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Client Relations Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Client Relations Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Client Relations Manager ?

Stabilește și menține relații de lungă durată cu clienții, asigurându-se că satisfacția acestora este la cel mai înalt nivel. Este principalul punct de contact al clienților cu companie și se ocupă de întrebările și problemele ridicate de clienți, precum și de eventualele reclamații din partea acestora.

Angajare pentru Client Relations Manager?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Pentru poziția de Client Relations Manager căutăm o persoană care consideră că nimic nu este imposibil și care se simte în largul său atunci când vine vorba de soluționarea eficientă a solicitărilor clienților. Dacă te regăsești în descrierea de mai sus, așteptăm CV-ul tău!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Abilitatea de a construi relații pe termen lung cu clienții;
  • Experiență anterioară în zona de servicii clienți;
  • Experiență de lucru cu KPIs și indicatorii de satisfacție a clienților;
  • Abilități foarte bune de rezolvare a problemelor;
  • Orientare către clienți și bune abilități de comunicare;
  • Cunoștințe de utilizare a MS Office;

Responsabilități

  • Dezvoltarea de relații solide cu clienții, prin oferirea de consultanță și soluționarea eficientă a solicitărilor acestora;
  • Organizarea de întâlniri regulate cu clienții, precum și aplicarea sondajelor de satisfacție;
  • Rezolvarea promptă a tuturor solicitărilor și reclamațiilor clienților;
  • Sprijinirea departamentului de vânzări în dezvoltarea business-ului;
  • Colaborarea cu alte departamente pentru a maximiza satisfacția clienților;
  • Monitorizarea pieței și a concurenței;
  • Raportarea activității desfășurate.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul companiei;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Ceai și cafea la discreție.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Client Relations Manager?

Descrieri de post similare