Sales Manager job description

Sunteți în căutarea unui Sales Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Sales Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Sales Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Sales Manager ?

Este responsabil de maximizarea vânzărilor, managementul echipei de vânzări, dezvoltarea businessului și atingerea targetelor.

Angajare pentru Sales Manager?

Dacă ești un vânzător talentat, cu abilitatea de a inspira oamenii și cu o vastă experiență în domeniu, atunci tu ești candidatul pe care-l căutăm. În schimbul competențelor tale, îți oferim posibilitatea de a lucra la proiecte interesante și de a utiliza cele mai moderne instrumente de lucru. Așteptăm cu interes aplicația ta!

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență anterioară într-o poziție similară
  • Cunoștințe avansate în tehnicile de vânzări
  • Abilitatea de a stabili și menține contacte de afaceri
  • Foarte bune abilități de comunicare și gestionare a echipei
  • Orientare către clienți și satisfacerea nevoilor acestora
  • Experiență în purtarea conversațiilor telefonice și cold calling
  • Orientare către rezultate și înaltă conștientizare a mediului de business
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Îmbunătățirea performanței echipei de vânzări printr-un leadership eficient
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări inovatoare pentru a atinge targetele companiei
  • Gestionarea potențialilor clienți, de la momentul identificării acestora și până la încheierea contractului
  • Consolidarea și dezvoltarea relațiilor cu clienții existenți, în vederea creșterii loialității și extinderii businessului
  • Analiza pieței și monitorizarea activităților concurenței, pentru a identifica noi oportunități de a dezvolta strategii de piață relevante
  • Elaborarea de rapoarte periodice și analize pentru a urmări progresul și a identifica posibile îmbunătățiri ale procesului de vânzare

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul companiei
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă
  • Ceai și cafea la discreție
Gata sa posteze oferta de munca pentru Sales Manager?