New Business Manager job description

Sunteți în căutarea unui New Business Manager? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de New Business Manager ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de New Business Manager pentru compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un New Business Manager ?

Este responsabil pentru dezvoltarea business-ului, căutarea și identificarea de noi clienți prin diverse acțiuni și strategii de vânzări. Trebuie să fie capabil să ia decizii rapide și bune, să aibă excelente abilități de comunicare și negociere, și să fie capabil să gestioneze și să motiveze oamenii.

Angajare pentru New Business Manager?

Suntem în căutarea unui New Business Manager care să se alăture echipei noastre și să ne ajute să identificăm noi parteneri de business. Așteptăm aplicația ta, dacă ești o persoană comunicativă și orientată către atingerea obiectivelor. În schimb, vom crea oportunități de a lucra la proiecte interesante și îți vom oferi posibilități reale de dezvoltare.

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență într-o poziție similară;
  • Abilitatea de a construi relații pe termen lung cu clienții;
  • Bune abilități de realizare și susținere a prezentărilor în fața clienților;
  • Foarte bune abilități de comunicare și negociere;
  • Orientare către atingerea obiectivelor și atitudine pozitivă;
  • Cunoștințe foarte bune de MS Office;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunoștințe avansate de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Identificarea și atragerea de clienți noi prin intermediul unei varietăți de activități de vânzare pentru a spori veniturile companiei;
  • Menținerea relațiilor cu clienții existenți;
  • Crearea de prezentări și oferte de vânzare personalizate pentru a satisface nevoile clienților, cu respectarea standardelor companiei;
  • Strânsă colaborare cu departamentul de marketing pentru a dezvolta și implementa strategii de vânzări eficiente;
  • Monitorizarea și analizarea concurenței pentru a fi mereu la curent cu tendințele pieței;
  • Generarea de rapoarte de vânzări regulate pentru a urmări performanța vânzărilor și pentru a identifica oportunitățile de îmbunătățire;
  • Atingerea obiectivelor de business, atât individuale cât și de grup, prin vânzări de succes.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a abilităților existente în cadrul unor proiecte interesante;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor;
  • Ocazia de a lucra cu tool-uri moderne;
  • Oportunitatea de a participa la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Ceai și cafea la discreție.
Gata sa posteze oferta de munca pentru New Business Manager?