Business Analyst job description

Sunteți în căutarea unui Business Analyst? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Business Analyst ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Business Analyst în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Business Analyst ?

Un Business Analyst este responsabil de crearea, dezvoltarea și mentenanța tool-urilor de colectare, analiză și raportare a datelor. Se ocupă de integrarea datelor din diferite sisteme. În termeni de business, construirea strategiilor de dezvoltare se bazează pe analizele realizate de Business Analyst.

Angajare pentru Business Analyst?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară;
  • Expertiză în analiza datelor în termeni de concluzii relevante pentru business;
  • Abilitatea de a lucra cu tool-uri de data visualization;
  • Experiență cu SQL;
  • Experiență în crearea documentației aferente proiectelor;
  • Studii superioare în informatică sau domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Determină configurația specificațiilor și cerințelor de analiză a business-ului;
  • Asigură menținerea unei calități înalte a datelor oferite;
  • Colaborează cu parteneri externi, în vederea optimizării produselor;
  • Raportează către departamentele implicate, concluziile și observațiile cheie;
  • Oferă asistență în proiectarea și menținerea proceselor de sistem în crearea documentației;
  • Monitorizează produsele noi de pe piață și le implementează în organizație, atunci când este necesar.

Beneficii

  • Proiecte interesante care susțin dezvoltarea și îmbunătățire skill-urile existente;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Ocazia de a lucra cu cele mai moderne tool-uri;
  • Participarea la evenimente destinate integrării facile în cadrul echipei;
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Business Analyst?

Descrieri de post similare