Senior Software Engineer job description

Sunteți în căutarea unui Senior Software Engineer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Senior Software Engineer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Senior Software Engineer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Senior Software Engineer ?

Dezvoltă și implementează soluții practice, analizează nevoile utilizatorilor, îmbunătățește constant soluțiile existente și gestionează o echipă de developer. Poate avea specializări diferite în funcție de industria în care lucrează, de exemplu, rețele, sisteme de operare sau baze de date.

Angajare pentru Senior Software Engineer?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Suntem în căutarea unui programator Senior Software Engineer care să se alăture echipei noastre de dezvoltare. Competențele tale vor include aspecte precum colectarea și dezvoltarea cerințelor clienților sau dezvoltarea documentației software. Dacă te numeri printre persoanele interesate de inovațiile tehnologice, te așteptăm cu drag în echipa noastră! Poți verifica mai jos cerințele, responsabilitățile, precum și beneficiile oferite.

Cerințe

  • Minim 5 ani de experiență pe o poziție similară;
  • Experiență în dezvoltarea de software și scripturi, precum și în managementul de proiect;
  • Cunoștințe avansate în anumite limbaje de programare (de ex. Python, C++) și platforma Java/J2EE;
  • Experiență în utilizarea tool-urilor de monitorizare a sistemului și framework-ului de testare automată;
  • Cunoștințe de baze de date;
  • Experiență de lucru cu diverse sisteme de operare;
  • Bune abilități de comunicare și experiență în gestionarea echipelor;
  • Studii superioare în informatică sau domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Creează și dezvoltă software/aplicații;
  • Proiectează tool-uri și aplicații, scriind cod clar și eficient;
  • Automatizează diferite aspecte prin utilizarea tool-urilor și scripturilor corespunzătoare;
  • Efectuează teste, în vederea optimizării aplicațiilor;
  • Are o bună colaborare cu echipa, clienții și furnizorii;
  • Scrie și menține la zi documentația tehnică aferentă proiectului;
  • Cooperează în permanență cu echipa de proiect, gestionând și prioritizând task-urilor aferente.

Beneficii

  • Access la knowledge repository și code review;
  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Continuitatea proiectelor / lucrul pe proiecte noi;
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Senior Software Engineer?

Descrieri de post similare