Web Developer job description

Sunteți în căutarea unui Web Developer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Web Developer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Web Developer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Web Developer ?

Este responsabil de proiectarea, dezvoltarea și menținerea site-urilor web, utilizând o varietate de tehnologii și limbaje de programare, cum ar fi HTML, CSS, JS, PHP, Python, RoR, etc. Acesta dezvoltă și optimizează site-urile web pentru a fi rapide și ușor de utilizat, dezvoltă aplicații web personalizate și îmbunătățește funcționalitățile existente.

Angajare pentru Web Developer?

Căutăm un Web Developer care își dorește să dezvolte site-uri web cu un design calitativ și inovativ. Dacă ești interesat de inovațiile tehnologice și dorești să-ți îmbunătățești constant skill-urile atunci suntem echipa potrivită pentru tine. Mai jos poți verifica cerințele, responsabilitățile și beneficiile pe care le oferim.

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență într-o poziție similară
  • Cunoștințe foarte bune de HTML și CSS
  • Cunoașterea limbajelor de programare utilizate în dezvoltarea și mentenanța site-urilor web
  • Experiență cu network diagnostics și tool-urile utilizate pentru aceasta
  • Cunoașterea principiilor SEO
  • Înțelegerea procesului de dezvoltare web
  • Disponibilitate pentru dezvoltarea continuă pe plan profesional
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Scrie codul eficient și testabil, folosind cele mai bune practici în domeniu
  • Crează site-uri web/interfețe utilizând HTML/CSS
  • Colectează informații despre cerințele și specificațiile clienților
  • Integrează datele din zona de back-end și cele din bazele de date
  • Colaborează cu alte departamente/contractori responsabili pentru aspectul site-ului web
  • Este interesat de dezvoltarea sa continuă și este la curent cu noutățile în materie de web development
  • Raportează corect task-urile efectuate și orele lucrate

Beneficii

  • Proiecte interesante care susțin dezvoltarea și îmbunătățire skill-urile existente
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului
  • Ocazia de a lucra cu cele mai moderne tool-uri
  • Participarea la evenimente destinate integrării facile în cadrul echipei
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale
Gata sa posteze oferta de munca pentru Web Developer?