Node.js Developer job description

Sunteți în căutarea unui Node.js Developer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Node.js Developer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Node.js Developer Developer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Node.js Developer ?

Un NodeJS developer este o persoană care proiectează, dezvoltă și menține aplicații web în Node.js, utilizând cunoștințele sale de JavaScript și de librării conexe.

Angajare pentru Node.js Developer?

Căutăm un dezvoltator Node.js Developer talentat și pasionat de tehnologie, pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Dacă ești o persoană pasionată de tehnologie, cu abilități excelente de programare și experiență solidă în dezvoltarea de aplicații web cu Node.js, atunci te încurajăm să aplici la acest post și să devii parte a echipei noastre de dezvoltare.

Cerințe

  • Minim 5 ani experiență pe o poziție similară;
  • Cunoștințe avansate de JavaScript și programare OOP;
  • Cunoștințe de framework-uri și librării specifice Node.js (ex. Express.js, Koa.js, Socket.io, Mongoose, etc);
  • Experiență de lucru cu Typescript;
  • Abilități de lucru cu baze de date SQL și NoSQL;
  • Capacitatea de a crea aplicații scalabile în Node.js;
  • Studii superioare în informatică sau alte domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Creează și menține toate componentele de rețea pe partea de server;
  • Asigură performanței și reactivitatea optimă a bazei de date;
  • Cooperează cu echipa de front-end pentru diverse integrări;
  • Proiectează și optimizează aplicațiile din punct de vedere al performanțelor;
  • Scrie cod de înaltă calitate și ușor de testat;
  • Implementează protocoale de securitate eficiente;
  • Documentează procesele Node.js, inclusive database schemas, și pregătește rapoartele aferente;

Beneficii

  • Acces la knowledge repository și code review;
  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Continuitatea proiectelor / lucrul pe proiecte noi;
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Node.js Developer?