IT Help Desk job description

Sunteți în căutarea unui IT Help Desk? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de IT Help Desk ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de IT Help Desk în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un IT Help Desk ?

Oferă asistență tehnică și suport utilizatorilor de calculatoare sau dispozitive electronice. Aceștia răspund la solicitările utilizatorilor cu privire la probleme tehnice, precum problemele de hardware, software sau rețea, și oferă soluții și asistență pentru a le rezolva.

Angajare pentru IT Help Desk?

Căutăm un IT Help Desk entuziast și dedicat să se alăture echipei noastre. În această poziție, vei avea posibilitatea de a oferi asistență tehnică și suport utilizatorilor noștri pentru a le rezolva problemele tehnice, precum cele de hardware, software sau rețea. Mai jos poți descoperi care sunt cerințele, responsabilitățile și beneficiile oferite.

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară;
  • Bune cunoștințe cu privire la sistemele informatice și dispozitivele mobile;
  • Abilitatea de a diagnostica și de a rezolva probleme tehnice de bază;
  • Experiență de lucru cu sisteme de operare multiple și baze de date;
  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Orientare spre identificarea de soluții;
  • Studii superioare;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Gestionează notificările cu privire la problemele tehnice;
  • Investighează și diagnostichează problemele, în vederea rezolvării acestora;
  • Transmite notificările către alte departamente implicate, în cazul în care nu reușește să identifice o soluție;
  • Este mereu atent la manieră în care comunică;
  • Înregistrează și analizează toate notificările primite;
  • Vine cu idei de îmbunătățire și optimizare.
  • Scrie cod curat și eficient, de înaltă calitate;

Beneficii

  • Oportunități de dezvoltare profesională prin participarea la proiecte complexe și interesante;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente problemei identificate;
  • Ocazia de a lucra cu cele mai moderne tool-uri;
  • Participarea la evenimente care facilitează integrarea în cadrul echipei de proiect;
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale.
Gata sa posteze oferta de munca pentru IT Help Desk?