DevOps Engineer job description

Sunteți în căutarea unui DevOps Engineer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de DevOps Engineer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de DevOps Engineer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un DevOps Engineer ?

Un DevOps Engineer este responsabil de realizarea update-urilor de produs, identificarea problemelor și implementarea integrărilor care satisfac nevoile clienților. Reprezintă legătura dintre zona de development și cea operațională.

Angajare pentru DevOps Engineer?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară
  • Bune cunoștințe de Python/Perl
  • Abilitatea de lucru cu tool-uri de automatizare (Puppet, Jenkins, Ansible, Hudson)
  • Atitudine proactivă
  • Skill-uri de rezolvare a problemelor
  • Foarte bune abilități de comunicare
  • Studii superioare în domeniu
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Implementează integrările solicitate de clienți
  • Implementează actualizări și patch-uri
  • Oferă suport tehnic (nivel 2)
  • Dezvoltă tool-uri automate pentru a reduce erorile și a îmbunătăți experiența clienților
  • Crează scripturi pentru automatizări
  • Cooperează cu developerii, testerii și administratorii

Beneficii

  • Proiecte interesante care susțin dezvoltarea și îmbunătățire skill-urile existente
  • Mediu de lucru stabil
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului
  • Ocazia de a lucra cu cele mai moderne tool-uri
  • Oportunitatea de a lucra cu o echipă de specialiști
Gata sa posteze oferta de munca pentru DevOps Engineer?

Descrieri de post similare