React Developer job description

Sunteți în căutarea unui React Developer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de React Developer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de React Developer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un React Developer ?

La baza este un dezvoltator front-end care gestionează interfețele de utilizator pentru aplicații și site-uri web. Acesta se ocupă cu proiectarea și implementarea de funcții și soluții pentru site-uri web și aplicații utilizând React.

Angajare pentru React Developer?

Căutăm un React Developer talentat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre entuziaste și inovatoare. Dacă ești o persoană proactivă, dornică să învețe și să-și împărtășească cunoștințele, atunci acesta ar putea fi jobul pentru tine! Verifică mai jos ce presupune jobul și care sunt beneficiile oferite.

Cerințe

  • Minim 3 ani experiență ca front-end developer;
  • Competențe solide de React;
  • Bune cunoștințe de: JavaScript, HTML5.
  • Experiență în crearea site-urilor și aplicațiilor web sau mobile;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Dezvoltă aplicații mobile/web utilizând HTML5, CSS, JS;
  • Implementează noi funcționalități;
  • Crează unit tests în JavaScript;
  • Lucrează împreună cu designerii pentru a transforma design-urile în interfețe utilizabile;
  • Scrie și menține la zi documentația tehnică aferentă proiectului;
  • Cooperează în permanență cu echipa de proiect.

Beneficii

  • Access la knowledge repository și code review;
  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Continuitatea proiectelor / lucrul pe proiecte noi;
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști.
Gata sa posteze oferta de munca pentru React Developer?