Scrum Master job description

Sunteți în căutarea unui Scrum Master? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Scrum Master ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Scrum Master în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.🙂

Ce face un Scrum Master ?

Gestionează munca echipei Scrum, asigurându-se că sarcinile sunt realizate conform metodologiei și eliminând obstacolele care stau în calea implementării proiectului. Oferă suport echipei, motivând-o și susținând-o în rezolvarea problemelor aferente proiectului.

Angajare pentru Scrum Master?

Căutăm un Scrum Master talentat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre. Rolul Scrum Master-ului este crucial pentru succesul proiectelor noastre și este responsabil pentru gestionarea echipei Scrum. Căutăm o persoană cu abilități de comunicare excelente, care poate gestiona cu ușurință sarcinile și poate elimina obstacolele care stau în calea implementării proiectelor noastre.

Cerințe

  • Minim 2 ani de experiență pe o poziție similară
  • Competențe de lucru în metodologia Scrum
  • Cunoștințe despre dificultățile în programarea agile
  • Atitudine deschisă și pozitivă, care ajută în crearea relațiilor profesionale
  • Bune abilități de rezolvare a problemelor
  • Excelente abilități de comunicare interpersonală
  • Dorința de dezvoltare continuă a skill-urilor tehnice
  • Abilități analitice foarte bune
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Coordonează proiectele utilizând metodologii Agile, și echipa de proiect
  • Realizează sprinturi, retrospectives și daily scrums
  • Introduce membrii echipei în lucrul cu metodologia Scrum
  • Rezolvă problemele și înlătură obstacolele din calea implementării proiectelor
  • Oferă suport membrilor echipei în rezolvarea provocărilor cotidine
  • Se asigură de calitatea muncii și a rezultatelor echipei
  • Introduce documentația tehnică aferentă proiectului

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri
  • Participarea la evenimente care facilitează integrarea și coeziunea echipei
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale
Gata sa posteze oferta de munca pentru Scrum Master?