Product Designer job description

Sunteți în căutarea unui Product Designer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Product Designer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Product Designer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Product Designer ?

Creează și dezvoltă produse digitale, de la ideea inițială până la lansarea acestora pe piață, îmbinând perspectivele userului, clientului și creatorilor produsului.

Angajare pentru Product Designer?

Căutăm un Product Designer talentat, cu o creativitate nelimitată, simț estetic și experiență într-o poziție similar, pentru a se alătura echipei noastre. La schimb, vom fi bucuroși să împărtășim know-how-ul nostru și să-i oferim un mediu de lucru dinamic și proiecte interesante.

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară;
  • Înțelegerea metodelor, tool-urilor și tehniciilor UX/HCI;
  • Simț estetic și creativitate, atitudine pozitivă;
  • Capacitate bună de concentrare și respectare a deadline-urilor;
  • Interes în trendurile curente de grafică aplicată;
  • Experiență în susținerea de workshop-uri și foarte bune abilități de comunicare;
  • Orientare către obținerea de rezultate;
  • Studii superioare în informatică sau alte domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Definește oportunitățile pentru noi produse, pe baza datelor disponibile;
  • Analizează piața și preferințele consumatorilor în ceea ce privește introducerea de noi produse;
  • Crează viziunea unui produs, a conceptelor, machetelor, prototipurilor, schițelor, etc.;
  • Monitorizează consistența soluțiilor create și conceptelor UI/UX;
  • Colaborează cu echipele de produs;
  • Monitorizează și raportează efectele muncii, acordând o atenție deosebită calității sarcinilor efectuate;

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Continuitatea proiectelor / lucrul pe proiecte noi;
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Participarea la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Product Designer?