Application Architect job description

Sunteți în căutarea unui Application Architect? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Application Architect ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Application Architect în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Application Architect ?

Un Application Architect gestionează procesul de dezvoltare al aplicației, colaborează cu clienții și developerii cu privire la aspectul și funcționalitatea aplicației.

Angajare pentru Application Architect?

Suntem în căutarea unui Application Architect care să se alăture echipei noastre, care să dețină cunoștințe avansate de dezvoltare a aplicațiilor și să poată îndeplini cerințele de business. Dacă te numeri printre cei pasionați de tehnologie și ești în căutarea unei noi provocări, așteptăm CV-ul tău. Poți verifica mai jos care sunt cerințele și responsabilitățile poziției, precum și pachetul de beneficii.

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență într-o poziție similară;
  • Cunoștințe de programare în limbaje precum .Net, Java, SQL;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe nevoi de business;
  • Abilitatea de a înțelege modalitatea de funcționare a business-ului;
  • Gândire analitică și orientare spre identificarea soluțiilor;
  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Studii superioare în informatică sau domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Crează și implementează planuri de dezvoltare a aplicațiilor;
  • Proiectează aplicațiile pentru business;
  • Cooperează cu managerii, în vederea determinării nevoilor aplicațiilor în lucru;
  • Prezintă modul de funcționare al aplicațiilor în vederea colectării feedback-ului;
  • Se ocupă de testarea aplicațiilor;
  • Este la curent cu tendințele pieței;
  • Implementează îmbunătățiri și update-uri ale aplicațiilor;
  • Redactează documentația tehnică aferentă proiectelor.

Beneficii

  • Proiecte interesante care susțin dezvoltarea și îmbunătățirea skill-urilor existente;
  • Colaborarea cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Ocazia de a lucra cu cele mai moderne tool-uri;
  • Participarea la evenimente destinate integrării facile în cadrul echipei;
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Application Architect?