Java Developer job description

Sunteți în căutarea unui Java Developer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Java Developer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Java Developer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Java Developer ?

Se ocupă cu proiectarea și dezvoltarea de aplicații și soluții în Java, lucrând îndeaproape cu clienții și livrând soluțiile agreate cu aceștia.

Angajare pentru Java Developer?

Dacă ești un dezvoltator Java pasionat, cu abilități excelente de programare și experiență anterioară în dezvoltarea de soluții în Java, trimite-ne CV-ul tău și hai să discutăm mai multe despre această oportunitate! Alătură-te echipei noastre și dezvoltă soluții de top într-un mediu inovator și prietenos! Mai multe informații cu privire la cerințe, responsabilități și pachetul de beneficii oferit, poți găsi mai jos.

Cerințe

  • Experiență de lucru dovedită în Java;
  • Abilitatea de a dezvolta și crea aplicații în platformele Java EE;
  • Cunoașterea funcțiilor interne pentru Java și JEE (managementul memoriei, managementul tranzacțiilor);
  • Cunoștințe de baze de date;
  • Atenție sporită la calitatea aplicațiilor/sistemelor dezvoltate;
  • Studii superioare în informatică sau domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Proiectează și dezvoltă aplicații și soluții în Java;
  • Scrie cod eficient, asigurând funcționalitatea și calitatea ridicată a aplicațiilor;
  • Testează, rezolvă erorile și îmbunătățește continuu performanța aplicațiilor;
  • Colaborează cu echipa de analiști și cu clienții;
  • Realizează unit tests și integration tests;
  • Face code-review;
  • Creează și menține la zi documentația tehnică aferentă proiectului.

Beneficii

  • Access la knowledge repository și code review;
  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Continuitatea proiectelor / lucrul pe proiecte noi;
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști în domeniu.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Java Developer?