Senior Python Developer job description

Sunteți în căutarea unui Senior Python Developer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Senior Python Developer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Python Developer Senior în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Senior Python Developer ?

Angajare pentru Senior Python Developer?

Căutăm un Python Developer Senior talentat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre dinamice și inovatoare. Dacă ești o persoană proactivă, dornică să învețe și să-și împărtășească cunoștințele, atunci acesta ar putea fi jobul pentru tine! Verifică mai jos ce presupune jobul și care sunt beneficiile oferite.

Cerințe

  • Minim 5 ani experiență pe o poziție similară;
  • Experiență dovedită în dezvoltarea aplicațiilor utilizând Python și minim unul din framework-urile aferente (Django, Flask sau Pyramid);
  • Competențe solide de ORM;
  • Experiență de lucru cu serviciile cloud (AWS, Azure sau Google Cloud);
  • O bună înțelegere a metodologiilor de lucru Agile sau Scrum;
  • Cunoștințe de front-end (ex. JavaScript, HTML5);
  • Experiență de lucru cu bazele de date SQL și NoSQL;
  • Studii superioare în informatică sau alte domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Scrie cod eficient și scalabil, acordând atenție calității acestuia;
  • Troubleshooting, testare și mentenanța software-ului produs în vederea optimizării acestuia;
  • Implementarea elementelor de interfață vizibilă pentru utilizatori;
  • Cooperează cu echipele de UI și UX;
  • Implementează ideile proprii de optimizare ale aplicației;
  • Scrie și menține la zi documentația tehnică aferentă proiectului;
  • Cooperează în permanență cu echipa de proiect;
  • Oferă suport echipei, prin knowledge-share, code-review și ghidarea developerilor juniori;

Beneficii

  • Acces la knowledge repository și code review;
  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Continuitatea proiectelor / lucrul pe proiecte noi;
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Senior Python Developer?