Game Developer job description

Sunteți în căutarea unui Game Developer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Game Developer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Game Developer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Game Developer ?

Un Game Developer se ocupă de crearea jocurilor pe calculator / mobil, de la stadiul de concept până la versiunea finală, asigurându-se că scrie cod eficient și creează efecte audio-vizuale interesante. El poate fi implicat în diverse etape din producție cum ar fi optimizarea motorului de joc sau crearea acestuia.

Angajare pentru Game Developer?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Căutăm un Game Developer care să se alăture echipei noastre. Ai experiență în crearea unor lumi virtuale și ești pasionat de această arie a programării? Atunci așteptăm cu interes CV-ul tău.

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară;
  • Experiență de lucru cu C++ și alte limbaje de programare;
  • Cunoștințe de API;
  • Creativitate nelimitată;
  • Cunoștințe cu privire la ultimele trenduri din piață;
  • Experiență în redactarea documentației tehnice;
  • Studii superioare în informatică sau domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Proiectează și dezvoltă jocul: de la crearea conceptului și poveste, planificarea caracteristicilor jocului, nivelurile, personajele și obiectele din joc, conform specificațiilor.
  • Scrie cod eficient și curat;
  • Investighează și rezolvă problemele tehnice depistate, asigurându-se că jocurile funcționează fără erori;
  • Optimizează jocul astfel încât acesta să ruleze cât mai fluid și rapid posibil pe diverse dispozitive și platforme;
  • Actualizează și face mentenanță post-lansare;
  • Colaborează cu designeri, artiști și alți developeri implicați în proiect;
  • Scrie documentația tehnică aferentă proiectului și modificărilor/optimizărilor aduse;
  • Este preocupat de învățarea continuă și de noutățile din domeniul său de activitate;

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Participarea la evenimente care facilitează integrarea în cadrul echipei de proiect;
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Game Developer?

Descrieri de post similare