Data Scientist job description

Sunteți în căutarea unui Data Scientist? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Data Scientist ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Data Scientist în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Data Scientist ?

Un Data Scientist examinează care sunt întrebările care necesită răspuns și verifică unde poate găsi date relevante pentru pentru a le analiza și a identifica acele răspunsuri. Acesta are foarte bune abilități de analiză și înțelegere a business-ului, precum și capacitatea de a căuta, extrage și analiza cantități mai de date nestructurate. De multe ori pot ajunge să dezvolte modele predictive pentru teoretizarea și prognozarea anumitor aspecte.

Angajare pentru Data Scientist?

Căutăm un Data Scientist care să se alăture companiei noastre. Ne dorim o persoană care poate utiliza metode avansate de analiză a seturilor mari de date și care poate implementa rezultatele obținute în software-urile aferente.

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară
  • Experiență în identificarea corectă a seturilor de date pentru analiză
  • Înțelegerea mecanismelor de învățare automată
  • Foarte bune abilități matematice
  • Orientare către generarea de soluții
  • Experiență de lucru cu tool-uri de Business Intelligence
  • Studii superioare în domeniu
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Identifică datele relevante și automatizează procesul de colectare al acestora
  • Procesează datele nestructurate și structurate
  • Analizează seturi mari de date pentru a identifica patternuri
  • Creează modele și algoritmi de învățare automată
  • Prezintă datele utilizând tehnici vizuale, ușor de înțeles
  • Dezvoltă modele de rezolvare a problemelor de business
  • Cooperează cu diferite departamente

Beneficii

  • Proiecte interesante care susțin dezvoltarea și îmbunătățire skill-urile existente
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului
  • Ocazia de a lucra cu cele mai moderne tool-uri
  • Participarea la evenimente destinate integrării facile în cadrul echipei
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale
Gata sa posteze oferta de munca pentru Data Scientist?