Senior .Net Developer job description

Sunteți în căutarea unui Senior .Net Developer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Senior .Net Developer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de .Net Developer Senior în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile pentru această poziție. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Senior .Net Developer ?

Un developer senior trebuie să fie capabil să gestioneze diverse aspecte cu privire la dezvoltarea aplicațiilor: proiectarea aplicațiilor de la zero, configurarea sistemelor existente, colaborând totodată cu celelalte echipe implicate în proiect.

Angajare pentru Senior .Net Developer?

Suntem în căutarea unui .Net Developer Senior care să se alăture echipei noastre. Ne dorim o persoană pasionată de tehnologie care a dobândit expertiză în diferite aspecte ale proiectelor în care a fost implicat. Poți verifica mai jos care sunt cerințele și responsabilitățile poziției, precum și pachetul de beneficii.

Cerințe

  • Minim 5 ani experiență pe o poziție similară;
  • Expertiză dovedită de lucru cu infrastructura .Net;
  • Cunoștințe avansate de C#, F# sau VB.NET;
  • Experiență în dezvoltarea aplicațiilor web;
  • Cunoștințe bune de lucru cu SQL sau Oracle;
  • Studii superioare în informatică sau domenii conexe;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Dezvoltă și implementează softul și aplicațiile .Net;
  • Scrie și menține codul curat și eficient;
  • Investighează și testează softul și aplicațiile, identificând și rezolvând problemele tehnice depistate (troubleshoot & debug);
  • Implementează aplicații complet funcționale;
  • Redactează documentația tehnică aferentă proiectelor;
  • Cooperează cu echipa de proiect.

Beneficii

  • Access la knowledge repository și code review;
  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Continuitatea proiectelor / lucrul pe proiecte noi;
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și tool-uri moderne;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști .Net.
Gata sa posteze oferta de munca pentru Senior .Net Developer?