QA Engineer job description

Sunteți în căutarea unui QA Engineer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de QA Engineer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de QA Engineer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un QA Engineer ?

Este responsabil pentru asigurarea calității produselor/aplicațiilor software. Acesta testează produsele software în diferite etape ale procesului de dezvoltare, pentru a identifica și raporta orice bug identificat.

Angajare pentru QA Engineer?
LinkedIn, Talent.com, pagina de carieră – plasează-ți jobul pe mai multe platforme GRATUIT cu un singur clic

Rolul în organizație

Suntem în căutarea unui QA Engineer talentat și pasionat de tehnologie, care să se alăture echipei noastre de dezvoltare software. Dacă ești o persoană motivată, orientată către detalii și pasionată de testarea software-ului, te-ai putea potrivi perfect în acest rol.

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară;
  • Competențe solide pe tool-urile de software quality;
  • Capacitatea de a scrie test planuri eficiente și test cases;
  • Cunoașterea tool-urilor de testare automată;
  • Abilități analitice și atenție la detalii;
  • Dorința de perfecționare continuă;
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit).

Responsabilități

  • Crearea unui plan complet pentru testarea software-ului și a test case-urilor;
  • Revizuirea documentației de design și a specificațiilor;
  • Coordonarea și supervizarea activităților de testare;
  • Identificarea și arhivarea erorilor;
  • Monitorizarea proceselor de rezolvarea a erorilor/bug-urilor;
  • Automatizarea proceselor de testare;
  • Colaborarea cu departamentele de development;
  • Interes pentru dezvoltarea continuă și urmărirea noilor tehnologii și tendințe în domeniu;
  • Raportarea corectă a activității sale.

Beneficii

  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente în cadrul proiectelor;
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști;
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului;
  • Ocazia de a lucra cu cele mai moderne tool-uri;
  • Participarea la evenimente care facilitează integrarea în echipă;
  • Beneficii extrasalariale adaptate nevoilor tale.
Gata sa posteze oferta de munca pentru QA Engineer?

Descrieri de post similare