Front-end Developer job description

Sunteți în căutarea unui Front-end Developer? Profitați de template-ul nostru universal și economisiți timp!

Angajare pentru acest rol?

Recrutați o poziție de Front-end Developer ?

Începeți procesul de recrutare pentru poziția de Front-End Developer în compania dumneavoastră și vă întrebați cum ar trebui să arate anunțul? Suntem aici să vă ajutăm. Am pregătit pentru dumneavoastră un ghid rapid, care vă va ajuta să înțelegeți care sunt cerințele și responsabilitățile acestei poziții. Puteți utiliza cu încredere draftul nostru de anunț, fie în întregime, fie ca sursă de inspirație în procesul dumneavoastră de recrutare.

Ce face un Front-end Developer ?

Un Front-End Developer este responsabil de implementarea elementelor vizuale cu care interacționează utilizatorii pe web sau în aplicațiile utilizate. El optimizează funcționarea proiectelor pentru cel mai scurt timp posibil de încărcare sau, de exemplu, pentru reactivitate, fiind familiarizat cu construirea interfețelor și a UX-ului.

Angajare pentru Front-end Developer?

Front-End Developer-ul este responsabil de implementarea elementelor vizuale cu care interacționează utilizatorii pe web sau în aplicațiile utilizate.

Cerințe

  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară
  • Experiență dovedită de lucru cu JavaScript, CSS și jQuery
  • Cunoașterea principiilor SEO
  • Abilitatea de a testa și a face debug pe browsere
  • Înțelegerea procesului de web development (design, dezvoltare și implementare)
  • Abilități de analiză și sinteză
  • Capacitate de multitasking
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)

Responsabilități

  • Proiectează structura și aspectul vizual al site-urilor web
  • Dezvoltă funcționalități care îmbunătățesc UX
  • Se preocupă de echilibrul dintre funcționalități și estetica site-ului web
  • Proiectează și implementează modificările de programare necesare
  • Testează și documentează modificările realizate
  • Optimizează site-urile web din punct de vedere al vitezei și scalabilității
  • Cooperează cu back-end developerii și designerii

Beneficii

  • Access la knowledge repository și code review
  • Oportunitatea de dezvoltare și îmbunătățire a skill-urile existente
  • Libertate în luarea deciziilor aferente proiectului
  • Continuitatea proiectelor / lucrul pe proiecte noi
  • Ocazia de a lucra cu tehnologii variate și cele mai moderne tool-uri
  • Posibilitatea de a colabora cu o echipă de specialiști
Gata sa posteze oferta de munca pentru Front-end Developer?